Китайката Цинвън Чжън триумфира с олимпийската титла на женския турнир по тенис. На финала световната номер 7 победи с 6:2, 6:3 Дона Векич от Хърватия.

Азиатката направи проби още първото подаване на своята съперничка и го затвърди след изключително успорван гейм. След това в осмия отново Векич имаше точка за брейк, но крайна сметка Женг поведе в резултата.

Във втория сет двете размениха по един пробив и вървяха гейм за гейм до четвъртото подаване на хърватката. Тогава представителката на Китай проби, а в следващия гейм с първия си мачбол го затвърди и триумфира със златния медал.

Така след грандиозния успех на полуфиналите за Чжън на полуфиналите, където изхвърли световната номер 1, олимпийската титла е напълно заслужена.