САЩ спечели златните медали в женския турнир по футбол в Париж. Американките се наложиха с 1:0 над Бразилия.

Състезателките на САЩ поведоха в резултата с точен удар на Малъри Суонсън в 57-ата минута. Нападателката на Чикаго Ред Старс получи пас от Албърт и не сгреши.

Бразилките взеха инициативата, но до края на срещата имаха хаотичен натиск, който не доведе до изравнителен гол.

В игра се появи и легендата на бразилките Марта, която изтърпя наказание. 38-годишната нападателка обяви, че слага край на кариерата си в националния отбор след този финал.

В допълнителното време от 10 минути Марта получи отлична възможност да отбележи с глава, но вратарката на противника Нахер показа класа и спаси с една ръка.

В крайна сметка американките спечелиха пета олимпийска титлата в историята си, а досега е имало осем издания на този турнир.