Сестрите Габриела и Стефани Стоеви загубиха с 1:2 гейма от китайките Лиу Шен Шу и Тан Нин в много оспорван двубой от груповата фаза на турнира по бадминтон на Олимпиадата в Париж.

Българките поведоха на третите в световната ранглиста, спечелвайки откриващата част с 21:19, след което обаче допуснаха обрат - 10:21 във втория гейм и 16:21 в третия. Така след 77 минути игра нашите преклониха глава пред класните китайски съпернички.

Припомняме, че вчера трикратните европейски шампионки  Габриела и Стефани също играха много оспорвана среща от група "B" на олимпийския турнир по бадминтон, побеждавайки драматично сестрите от Хонконг Йеюн Нга Тин и Йеюн Пю.

Първите две двойки в четирите групи се класират за четвъртфиналите. Китайките Лиу Шен Шу и Тан Нин са водач с 2 победи от 2 мача до момента.

За сестри Стоеви предстои двубой от огромно значение за класиране на четвъртфиналите - срещу Ани Ксю и Кери Ксю от САЩ.