Тимът на САЩ по спортна гимнастика при жените спечели златото на олимпийския турнир в Париж. Американските състезателки не допуснаха изненада, поведоха още в началото и не дадоха и капка съмнение, че може да изпуснат отличието.

Симон Байлс поведе своите съотборнички Суниса Лий, Джордан Чайлс и Джейд Кери и със страхотни изпълнения на четирите уреда взеха общ сбор 171.296 точки.

Дори и падане на Джордан Чайлс на гредата не успя да попречи на тима да спечели, тъй като гимнастичките вече бяха натрупали преднина от повече от 3 точки още преди старта на този уред.

Със заключителното си съчетание на земя Симон Байлс вдигна на крака цялата зала „Берси“ в Париж, получавайки 14.666 точки.

Със сребърния медал се окичи отборът на Италия, който получи 165.494 точки, а на третото място остана Бразилия със 164.497 точки.

Челната шестица допълват Великобритания, Канада и Китай.