Настоящият олимпийски и световен вицешампион Бразилия стартира повече от категорично в женския волейболен турнир на Игрите в Париж 2024. Момичетата на Зе Роберто отнесоха Кения с 3:0 гейма (25:14, 25:13, 25:12) в първата си среща от група "В". Двубоят продължи само 56 минути игра и се проведе пред повече от 9 хиляди зрители в залата "Саут Пари Арена 1".

Най-полезни за Бразилия станаха Росамария Монтибелер (2 блока, 1 ас и 56% ефективност в атака) и Ана Каролина Да Силва (5 блока и 80% ефективност в атака) с по 13 точки.

Следващата среща на "селесао" е срещу японките, които вчера започна със загуба от Полша - 1:3 гейма. Кения пък ще играе с "Дружина полска". И двата двубоя са в четвъртък (1 август).