Спортист (Своге) победи като гост Пирин (Благоевград) с 2:1 в приятелски мач, игран на стадиона на "орлетата". Георги Николов и Симеон Чатов се разписаха за тима от Втора лига, а за домакините отбеляза Вячеслав Велев.

Съставът на Христо Янев поведе в резултата в 19-ата минута, когато украинецът Вячеслав Велев разпечата вратата на Ивайло Василев.

"Шоколадите", водени от новия си треньор Петър Колев, изравниха в 65-ата минута, когато Георги Николов успя да засече центриране и да запише името си сред голмайсторите.

В 73-ата минута Спортист оформи обрата, след като Владимир Семерджиев изведе Симеон Чатов сам в наказателното поле и той вкара за 1:2.

Пирин (първо полувреме): 12. Максим Ковальов, 17.Илкер Будинов, 25.Ил.Костов, 45.Христофор Хубчев, 19.Вячеслав Велев, 31. Красимир Станоев (к), 10. Славчо Шоколаров, 18. Мартин Смоленски, 14.Кръстьо Банев, 26.Иван Тасев, 23.Борис Тютюков

Пирин (второ полувреме): 1.Марио Кирев (80- Йордан Димитров) 19.Вячеслав Велев (60- 15.Любомир Тодоров), 29.Мартин Бачев, 3.Денис Тарадуда,  11.А.Йорданов,  77. Васил Христов, 73.Венцислав Бенгюзов, 20. Чебраилс Макрецкис, 7. Владимир Медвед, 8. Дмитро Семенев, 16. Марсел Бибишков