Футболистките на Бразилия допуснаха шокираща загуба и се провалиха в мисията за спечелването на златен медал от домашните олимпийски игри в Рио де Жанейро. Те загубиха от Швеция с 3:4 след дузпи в първия полуфинал от турнира. В редовното време и продълженията срещата завърши при резултат 0:0.

Голямата звезда Марта можеше да донесе успеха на Бразилия в 115-ата минута, но ударът й от фаул облиза горната греда и излезе в аут.

Лиса Далквист реализира решаващата дузпа за успеха на шведките, а преди това нейната съотборничка Хедвиг Линдал бе спасила удара от бялата точка на Андреса. Така скандинавките се класираха за финал за първи път в историята и ще спорят за златните медали с Германия, спечелила втория полуфинал с 2:0 срещу Канада. Мелани Белинджер откри от дузпа в 21-ата минута, а в 59-ата Сара Дебриц вкара и второто попадение.

Бразилия пропусна възможността да играе на трети финал на олимпиада, след като спечели сребърни медали в Атина 2004 и Пекин 2008.