Ботев (Пловдив) разгроми с 5:1 столичния Септември в контролна среща. Двубоят се игра на централния терен на "Футболен комплекс Ботев 1912". За столичани в игра се появи Валери Божинов, който влезе на смяна в 58-ата минута на срещата.

Над всички в "жълто-черния" тим бе Реда Рабей, който изигра много силен мач. Дебютен гол за пловдивчани вкара роденият през 2005 година Монир Ал Бадарин, който е ново попълнение в тима. Футболистите на Ботев излязоха на терена с фланелки, посветени на Кауза Колежа.

В 17-ата минута гостите от Септември откриха резултата. Атанас Кабов отправи добре насочен удар от средна дистанция, разписвайки се за 1:0.

Преднината на гостите бе факт само пет минути, след като в 22-ата минута "канарчетата" изравниха. Па Конате получи извеждащ пас от Реда Рабей и центрира към наказателното поле. Маркиньос засече, вратарят отрази първия удар, но при добавката нападателят изравни - 1:1.

След почивката доминацията на пловдивчани бе тотална. В 47-ата минута Генев стреля неточно с глава, а в 55-ата минута ботевистите получиха дузпа, която бе превърната в гол от Маркиньос - 2:1.

В 66-ата минута Джеймс Етоо центрира към Реда Рабей, който овладя и на свой ред прати топката към наказателното поле. В него бранител се опита да изчисти, но вкара топката в собствената си врата - 3:1.

В 84-ата минута Реда Рабей пусна отличен пас към Филип Филипов, който отблизо се разписа за 4:1. Крайният резултат бе фиксиран две минути по-късно, когато Николай Минков проби отдясно и центрира към Монир Ал Бадарин, който отблизо с глава вкара дебютния си гол.