Новакът Септември София загуби от Берое с 0:1 на Националния стадион „Васил Левски“ в последния мач от първия кръг в efbet Лига. Леандро Годой (52) вкара единствения гол, а автогол в 33-ата минута на Франк Ландри от домакините не бе зачетен от ВАР заради засада, която влияе на ситуацията.

Гостите от Стара Загора бяха по-активни през първата част и създадоха повече положения за гол. В 11-ата минута Хуан Пинеда намери Алберто Салидо, който стреля с глава, но над вратата. В 33-ата минута заралии дори стигнаха до гол, който беше отменен след намесата на ВАР. Скуадроне атакува топката след, а Франк Ландри се озова между него и вратаря Димитър Шейтанов и си вкара автогол. След дълго преглеждане на ситуацията стана ясно, че Скуадроне е бил в положение на засада и е влияел пряко върху ситуацията.

След почивката по-добрата игра на гостите бе възнаградена в 52-ата минута, когато Уерик Каетано отправи чудесно центриране от десния фланг към наказателното поле, а Сантиаго Годой се пребори със Страхиня Керкез и с глава прониза Шейтанов за 0:1. В 69-ата минута резервата Кевин Беманга можеше да се разпише от границата на наказателното поле, но Артур Мота спаси. Седем минути по-късно отново Беманга беше близо до гола, но акробатичният му опит да играе с топката завърши с удар покрай гредата.

СЕПТЕМВРИ - БЕРОЕ 0:1
0:1 Леандро Годой (52)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
11 - Хуанка Пинеда от гостите направи добър пробив отдясно и центрира от аутлинията към Алберто Салидо, който от близка дистанция нанесе удар с глава, но над вратата.
17 - Салидо изпълни корнер и намери Уерик, който се опита да отправи топката към вратата на Димитър Шейтанов, но в крайна сметка го направи много неточно.
25 - Ивайло Михайлов се впусна в страхотен индивидуален рейд, навлезе в наказателното на заралии и реши да подава, вместо да завършва сам, а Скуадроне се намеси добре и изби.
30 - Алберто Салидо получи топката отляво и стреля отблизо от малък ъгъл, но Страхиня Керкез изби в корнер.
33 - След разбъркване при корнер Скуадроне атакува топката, докато стражът на домакините беше излязъл напред. В крайна сметка с топката игра Франк Ландри и тя се озова в сосбтвената му врата, но ВАР се намеси и не зачете гола заради засада.

45+2 - Край на първата част!
................................................................
46 - Начало на второто полувреме.
47 - Уерик Каетано опита с трудно изпълнение да затрудни Димитър Шейтанов, но топката прелетя встрани от целта.
52 - ГОООЛ за Берое! Сантиаго Годой засече центриране отляво и стреля с глава покрай Димитър Шейтанов за 0:1.
56 - Мартин Христов опита изстрел от сериозна дистанция, но не затрудни Артур Мота.
70 - След добра комбинация на домакините топката стигна до току-що влезлия Кевин Беманга, който стреля от границата на наказателното, но стражът на Берое изби с чудесна намеса.
76 - Нова възможност се откри пред Кевин Беманга, който стигна до отбита топка и стреля неточно.
90+3 - Край на мача! Септемри се завърна в елита със загуба 0:1 у дома срещу Берое.

Септември: 21. Димитър Шейтанов (К) – 5. Михаил Полендаков, 13. Стракиня Керхез, 26. Мартин Христов, 18. Кубрат Йонашчъ, 27. Георги Върбанов, 6. Виктор Очаи, 28. Франк Ландри, 11. Ивайло Михайлов, 14. Жан-Пиер Да Силва, 20. Фаустас Степонавичюс
Резерви: 12. Владимир Иванов – 7. Николай Дросев, 9. Валентин Доцев, 15. Петър Миленов, 17. Кевин Беманга, 25. Александър Джамов
Треньор: Николай Митов

Берое: 1. Артур Мота – 2. Ойер Сариеги, 3. Хуан Пабло Саломони, 5. Лучано Скуадроне, 6. Жорди Говеа (К), 9. Леандро Годой, 11. Уерик Каетано, 17. Хуан Карлос Пинеда, 19. Карлос Алгара, 21. Алберто Салидо, 24. Стефан Гаврилов
Резерви: 96. Рубен Рендейро – 4. Франко Минго, 7. Франсиско Сагардия, 8. Сегундо Пачаме, 12. Винисиус Белоти, 15. Енцо Еспиноса, 18. Стилян Русенов, 23. Кевин Сейхас
Треньор: Хосе Луис Ачиари

Стадион: "Васил Левски", София
Съдия: Димитър Димитров
ВАР: Радослав Гидженов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР