Бодьо/Глимт се класира за плейофната фаза на Шампионска лига, побеждавайки Жалгирис с общ резултат 6:1. Реваншът тази вечер завърши 1:1. Норвежците бяха спечелили първата среща с убедителното 5:0.

В 39-ата минута на реванша Жалгирис върна едно от петте попадения пасив. Франсис Киереме се разписа.

Бодьо/Глимт изравни в 51-ата минута, когато Йоел Мугиша успя да се разпише. Първоначално попадението не бе зачетено заради засада, но след проверка на ВАР се оказа, че такава няма.

Четири минути по-късо Жалгирис остана с човек по-малко след директен червен картон на Петър Мамич.

Бодьо/Глимт, който през миналия сезон стигна 1/4-финал в Лига Европа, ще се изправи срещу победителя от Динамо (Загреб) - Лудогорец в спора за влизане в групите на Шампионската лига.

Жалгирис пък срещне загубилия от същата двойка, но за място в групите на Лига Европа.