Световният и европейски клубен шампион Челси обърна като гост френския първенец Лил с 2:1 и с общ резултат 4:1 продължи към 1/4-финалите на Шампионската лига. „Кучетата" поведоха с гол на Бурак Йълмаз (38-дузпа), но играчите на Томас Тухел спечелиха с попадения на Кристиан Пулишич (45+3) и Сесар Аспиликуета (71).

Домакините започнаха по-активно, но на два пъти Бурак Йълмаз не успя да намери целта. Лека полека "сините" изнесоха играта в предни позиции, но не създадоха голови положения.

В 32-рата минута Андреас Кристенсен се контузи и Томас Тухел трябваше да прави принудителна смяна, пускайки в игра Трево Чалоба, който секунди след това той си изкара жълт картон. При центрирането от фала се получи разбъркване и топката срещна ръката на Жоржиньо. Последва намеса на ВАР и съдията Давиде Маса посочи бялата точка, а Бурак Йълмаз бе безапелационен за 1:0.

Дълбоко в добавеното време на първата част Челси възстанови равенството. Жоржиньо изведе Кристиан Пулишич (45+3), който преодоля Жардим с плътен диагонален удар по земя за 1:1.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

И след почивката "кучетета" започнаха по-добре, а в 52-рата минута Йълмаз засече центриране на Джонатан Бамба, но ударът му с глава премина на сантиметри покрай целта. Десет минути по-късно домакините бяха много близо до втори гол. Ксека се озова на чиста позиция и отправи удар с глава, но за щастие на „сините“ топката се отби в десния страничен стълб на вратата, пазена от Менди, който изгледа с облекчение случилото се.

В 71-вата минута гостите направиха пълен обрат с гол на капитана Сесар Аспиликуета, който изпревари Тимъти Уеа и с коляно от близко разстояние вкара във вратата на Жардим. До последния съдийски сигнал двубоят се доиграваше и положенията бяха рядкост. В добавеното време на срещата Маркос Алонсо можеше да направи успеха на гостите още по-убедителен, след като излезе сам срещу Жардим, но стражът на французите скъси дистанцията и предотврати трети гол в мрежата си.

Така Челси се класира за следващата фаза на надпреварата и очаква следващия си съперник.

ЛИЛ - ЧЕЛСИ 1:2
(в първия мач 0:2, общ резултат 1:4)
1:0 Бурак Йълмаз (38-дузпа), 1:1 Кристиан Пулишич (45+3), 1:2 Сесар Аспиликуета (71)

Лил: 30. Лео Жардим, 2. Зеки Челик (58  Тимъти Уеа), 3. Тиаго Диало, 4. Свен Ботман (58 Амаду Онана), 5. Габриел Гудмундсон  (78 Домагой Брадарич), 6. Жозе Фонте , 7. Джонатан Бамба (79 Анхел Гомеш), 8. Ксека, 9. Джонатан Дейвид (78 Хатем бен Арфа), 17. Бурак Йълмаз , 21. Бенжамен Андре
Треньор: Жослен Гурвенек

Челси: 16. Едуард Менди, 2. Антонио Рюдигер, 3. Маркос Алонсо, 4. Андреас Кристенсен (33 Трево Чалоба ), 5. Жоржиньо (74 Рубен Лофтъс-Чийк), 6. Тиаго Силва, 7. Н‘Голо Канте, 8. Матео Ковачич (46 Мейсън Маунт), 10. Кристиан Пулишич (74 Ромелу Лукаку), 28. Сесар Аспиликуета , 29. Кай Хаверц (83 Хаким Зиеш)
Треньор: Томас Тухел

Стадион: "Пиер-Моро", Лил
Съдия: Давиде Маса (Словения)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия