Аполон (Лимасол) без контузения Илиан Илиев-младши помечта за обрата над Макаби (Хайфа) в третия квалификационен кръг на Шампионската лига, но в крайна сметка отпадна с общ резултат 2:4. Първенецът на Кипър бе загубил първата среща с 0:4, а на реванша тази вечер надделя с 2:0.

Както е известно, българският национал Илиан Илиев-младши лекува контузия и пропусна двата мача.

Аполон (Лимасол) поведе чрез Ервин Онженда в 16-ата минута. 27-годишният французин преди време беше пред трансфер в Левски, докато треньор на "сините" бе Делио Роси

Десет минути по-късно Исраел Кол удвои аванса на кипърците.

До края Макаби обаче не допусна ново попадение и се класира за плейофа, където ще спори с Цървена звезда.

ПСВ Айндховен също е на прага на групите в Шампионската лига, след като постигна драматична победа с 3:2 след продължения над Монако.

Двата тима бяха завършили 1:1 в първата среща във Франция преди седмица и тази вечер на стадион "Филипс" феновете станаха свидетели на истинско зрелище. Резултатът бе открит от Джоуи Ферман в 21-ата минута в полза на домакините, но възпитаниците на Филип Клеман постигнаха пълен обрат чрез голове на Гийермо Марипан и Висам Бен Йедер, и когато вече “монегаските” се виждаха в следващата фаза, на сцената излезе Ерик Гутиерес, който минута преди края на редовното време изравни за 2:2. По този начин срещата влезе в продължения, тъй като от тази година правилото за гол на чужд терен бе отменено от УЕФА.

В допълнителните 30 минути домакините вкараха още едно попадение чрез Люк де Йонг и благодарение на него възпитаниците на Рууд ван Нистелрой се класираха за плейофа. За място в групите на Шампионската лига ПСВ Айндховен ще спори с шотландския гранд Рейнджърс.

РЕЗУЛТАТИТЕ ОТ РЕВАНШИТЕ В ТРЕТИЯ КВАЛИФИКАЦИОНЕН КРЪГ НА ШЛ:

Жалгирис - БОДЬО/ГЛИМТ 1:1 (1:6 общ резултат)

ВИКТОРИЯ (ПИЛЗЕН) - Шериф (Тираспол) 2:1 (4:2)

Пюник - ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА 0:2 (0:7)

Аполон (Лимасол) - МАКАБИ (ХАЙФА) 2:0 (2:4)

Ференцварош - КАРАБАХ 1:3 (2:4)

РЕЙНДЖЪРС - Унион Сен Жулиа 3:0 (3:2)

ДИНАМО (ЗАГРЕБ) - Лудогорец 4:2 (6:3)

ПСВ АЙНДХОВЕН - Монако 3:2 след прод. (5:4)

Щурм Грац - ДИНАМО (КИЕВ) 1:2 след прод. (1:3)

Карабах - Виктория (Пилзен)

* Първите мачове от плейофната фаза ще бъдат на 16/17 август, а реваншите на 23/24 същия месец.