С изненадващи резултати завършиха срещите от втория кръг на група "В" на Шампионската лига.

В първия мач Байер Леверкузен спечели първи точки в турнира след победа с 2:0 у дома срещу Атлетико (Мадрид).

Головете паднаха в последните минути на срещата. Роберт Андрих изведе "аспирините" напред в 84-ата минута, а 2:0 Муса Диаби оформи крайното 2:0 в 87-ата.

В другия двубой от групата белгийският Брюж записа втори успех в групата и разби Порто с 4:0 като гост.

Феран Жутгла изведе белгийския тим напред в 15-ата минута от дузпа.

В началото на втората част белгийците направиха преднината си класическа с попадения на Камал Соуа (47') и Андреас Сков Олсен в 52-ата. Минута преди края Антонио Нуса оформи крайното 4:0 за Брюж.

Тимът е лидер с 6 точки от два мача и голова разлика 5:0, следват Байер Леверкузен и Атлетико Мадрид с по 3, а Порто е на дъното с 0 точки.