Ливърпул и Бенфика завършиха зрелищно 3:3 на "Анфийлд" в 1/4-финален реванш от Шампионската лига. Първата среща бе спечелена от мърсисайдци с 3:1 в Лисабон и така те с общ резултат 6:4 се класираха за 1/2-финалите, където ще спорят с Виляреал за място на финала.

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп даде шанс на голяма част от резервните си футболисти и запази основните си играчи за предстоящия 1/2-финален мач за ФА Къп срещу Манчестър Сити в края на седмицата. Трент Александър-Арнолд, Върджил ван Дайк, Фабиньо, Садио Мане, Мохамед Салах, Андрю Робъртсън и Тиаго Алкантара останаха на резервната скамейка и някои от тях се появиха в игра като резерви.

Двубоят на "Анфийлд" започна с минута мълчание в памет на жертвите от "Хилзбъро". Гостите пък първи създадоха опасност в 13-ата минута, когато Евертон отправи диагонален удар, а топката премина на сантиметри встрани от десния стълб на вратата на Алисон. Малко след това Роберто Фирмино направи двойно подаване с Диого Жота, който изскочи сам срещу Одисеас Влаходимос на отсрещната врата, но гръцкият страж успя да го изпревари. Жота имаше претенции за дузпа, но не получи такава.

В 21-ата минута Костас Цимикас центрира от корнер в наказателното поле на Бенфика, където Ибрахима Конате се извиси над всички и с глава прати топката във вратата на Влаходимос за 1:0. Две минути след това гостите вкараха гол, но попадението не бе зачетено заради засада на Дарвин Нуньес, който се измъкна зад отбраната на Ливърпул и технично прехвърли Алисон Бекер.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Бенфика успя да изравни в 32-ата минута, в която след рикошет топката стигна до Гонзало Рамос, който бе сам срещу Алисон и не пропусна да вкара за 1:1. Шест минути след гола Роберто Фирмино не успя с паса към Луис Диас в наказателното поле на гостите след намеса на Алекс Грималдо, който изби топката в корнер. В самия край на полувремето Наби Кейта шутира покрай вратата на гостите.

След почивката в 55-ата минута Диого Жота изведе чудесно Роберто Фирмино, който отблизо не пропусна да порази вратата на Влаходимос, давайки отново аванс на мърсисайдци. Десет минути след това Костас Цимикас центрира в наказателното поле на Бенфика, където Фирмино с удар от въздуха вкара втория си гол в мача за 3:1.

Лисабонските "орли" намалиха изоставането си в 73-ата минута, когато Алекс Грималдо асистира на украинеца Роман Яремчук, който преодоля Алисон и вкара в опразнената врата за 3:2. В 82-ата минута пък Бенфика успя да изравни след бърза контраатака, завършена от Дарвин Нунес след асистенция на Жоао Марио. Секунди след това гостите можеха да направят пълен обра, но този път Алисон спаси удара на Дарвин Нунес.

Домакините вкараха четвърти гол чрез Садио Мане в 90-ата минута, но попадението правилно не беше зачетено заради засада на сенегалеца при паса на Мохамед Салах. В последните секунди от добавеното време и гол на гостите бе зачетен заради засада на Дарвин Нунес.

Така Ливърпул се класира за 1/2-финалите на Шампионска лига и ще срещне Виляреал, който изхвърли Байерн от турнира.

ЛИВЪРПУЛ – БЕНФИКА 3:3
(в първата среща 3:1, общ резултат 6:4)
1:0 Ибрахима Конате (21), 1:1 Гонзало Рамос (32), 2:1 Роберто Фирмино (55), 3:1 Роберто Фирмино (65), 3:2 Роман Яремчук (73), 3:3 Дарвин Нунес (82)

Ливърпул: 1. Алисон Бекер – 12. Джо Гомес, 32. Жоел Матип, 5. Ибрахима Конате , 21. Костас Цимикас – 7. Джеймс Милнър (58 6. Тиаго Алкантара), 8. Наби Кейта, 14. Джордан Хендерсън (58 3. Фабиньо) – 20. Диого Жота (57 11. Мохамед Салах), 9. Роберто Фирмино  (90+1 27. Дивок Ориги), 23. Луис Диас (90 10. Садио Мане)
Резерви: 62. Куивийн Келъхър, 3. Фабиньо, 4. Върджил ван Дайк, 6. Тиаго Алкантара, 10. Садио Мане, 11. Мохамед Салах, 15. Александър Окслейд-Чембърлейн, 17. Къртис Джоунс, 26. Андрю Робъртсън, 27. Дивок Ориги, 66. Трент Александър-Арнолд, 67. Харви Елиът
Треньор: Юрген Клоп

Бенфика: 99. Одисеас Влаходимос, 2. Жилберто (90+1 31. Жил Диас), 30. Николас Отаменди, 5. Ян Вертонген, 3. Алекс Грималдо - 28. Юлиан Вайгъл, 49. Адел Таарабт (66 20. Жоао Марио) - 7. Евертон (90+1 34. Андре Алмейда), 88. Гонзало Рамос (78 55. Пауло Бернардо), 17. Диого Гонзалвеш (46 15. Роман Яремчук ) - 9. Дарвин Нуньес
Резерви: 77. Елтон Лейте, 11. Суалио Мейте, 14. Харис Сеферович, 15. Роман Яремчук, 20. Жоао Марио, 22. Валентино Лазаро, 23. Неманя Радонич, 31. Жил Диас, 34. Андре Алмейда, 55. Пауло Бернардо, 89. Педро Алваро, 91. Морато
Треньор: Нелсон Верисимо

Стадион: "Анфийлд", Ливърпул
Съдия: Сердар Гьозюбююк (Нидерландия)
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия