ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Манчестър Сити размаза и детронира миналогодишния шампион Реал (Мадрид) с 4:0 на "Етихад" в полуфинален реванш от Шампионската лига и с общ резултат 5:1 за втори път в историята се класира за финала на най-престижния европейски клубен турнир.

Бернардо Силва (23, 37), Аканджи (76) и Хулиан Алварес (90+1) реализираха головете. "Гражданите" си отмъстиха на "кралете" за болезненото отпадане от тях на същата фаза преди година, когато се наложиха с 4:3 у дома, а в Мадрид водеха с 1:0 до последните секунди, но допуснаха обрат. В продълженията тогава "кралският" клуб ги елиминира и впоследствие стъпи на европейския клубен връх за 14-ти път. Сега обаче английският шампион е на финал и ще спори за трофея с Интер, който отстрани градския съперник Милан с общ резултат 3:0 в другия полуфинал.

Играчите на Хосеп Гуардиола доминираха напълно през първата част и взеха комфортен аванс още до почивката. Още в 7-ата минута Родри проби в наказателното поле и стреля от малък удар, но прати топката покрай дясната греда. Шест минути по-късно Джак Грийлиш центрира към Ерлинг Холанд, който от границата на вратарското поле стреля с глава, но Куртоа спаси с вещина, а Давид Алаба изчисти топката преди тя да пресече голлинията. В 20-ата минута Куртоа спаси с една ръка удар с глава на Холанд, който получи подаване от Мануел Аканджи след центриране от корнер. Три минути след това обаче белгийският страж капитулира. Домакините разиграха добре близо до ъгловото флагче и топката стигна до Кевин де Бройне, който изведе в коридор Бернардо Силва и португалецът вкара за 1:0 със силен диагонален удар.

В 27-ата минута Холанд получи пас от Гюндоган, веднага си нагласи топката и шутира с десния крак, но топката мина над вратата. В 35-ата испанският тим най-после създаде голова ситуация, но мощният шут на Тони Кроос се отби от напречната греда. Две минути след това Грийлиш проби отляво и подаде към Илкай Гюндоган в наказателното поле, но завършващият удар на германеца бе отразен от Куртоа. Топката обаче стигна да зоната между границата на вратарското поле и точката на дузпата, където бе Бернардо Силва, който с глава я прати в мрежата за 2:0. Натискът на домакините продължи и след втория гол, а в 45-ата минута Мануел Аканджи стреля от 16-17 метра, но Алаба блокира удара.

Топ Коефициенти за Шампионска Лига!

След почивката Реал опита да натисне и в 51-ата минута Давид Алаба стреля опасно от пряк свободен удар, но Едерсон реагира добре и спаси. В 67-ата минута Тони Кроос пробва удар от дистанция, но защитник на Манчестър Сити блокира. Шест минути след това Гюндоган пусна пас с пета между краката на Едер Милитао, намирайки Холанд. Оказал се сам срещу вратаря, норвежецът стреля ниско, но Куртоа докосна топката и след това тя се отби от напречната греда и излезе в аут. В 76-ата минута Де Бройне центрира от пряк свободен удар, като в наказателното поле Едер Милитао докосна леко топката, след като малко преди това тя беше отклонена от Аканджи за 3:0. Първоначално бе обявено, че това е автогол, но след това попадението бе записано на швейцарския национал от Сити.

След третия гол във вратата си "кралският" клуб рухна и в добавеното време на срещата "гражданите" стигнаха до ново попадение след изключително красива комбинация. Рияд Марез проби по дясното крило и пусна в центъра към Фил Фодън. Той веднага се завъртя и майсторски пусна пас към Хулиан Алварес. Влезлият като резерва световен шампион с Аржентина се оказа сам срещу Куртоа и технично изпрати топката в долния десен ъгъл за крайното 4:0.

Така Манчестър Сити детронира носителя на трофея, за да се класира за втория си финал в турнира, където ще срещне Интер на 10 юни в Истанбул.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - РЕАЛ (МАДРИД) 4:0
(в първия мач 1:1, общ резултат 5:1)
1:0 Бернардо Силва (23), 2:0 Бернардо Силва (37), 3:0 Мануел Аканджи  (76), 4:0 Хулиан Алварес (90+1)

Манчестър Сити: 1. Едерсон, 2. Кайл Уокър, 3. Рубен Диаш , 25. Мануел Аканжи, 5. Джон Стоунс, 16. Родри, 20- Бернардо Силва , 17. Кевин де Бройне (8446. Фил Фодън), 8. Илкай Гюндоган - к  (7926. Рияд Марез), 10. Джак Грийлиш , 9. Ерлинг Холанд (8919. Хулиан Алварес )
Резерви: 18. Щефан Ортега, 33. Скот Карсън, 4. Калвин Филипс, 14. Аймерик Лапорт, 19. Хулиан Алварес, 21. Срехио Гомес, 26. Рияд Марез, 46. Фил Фодън, 80. Коул Палмър, 82. Рико Люис
Треньор: Хосеп Гуардиола

Реал (Мадрид): 1. Тибо Куртоа, 2. Дани Карвахал  (8017. Лукас Васкес), 3. Едер Милитао , 4. Дейвид Алаба, 8. Тони Кроос (7011. Марко Асенсио), 9. Карим Бензема (К), 10. Лука Модрич (6322. Антонио Рюдигер), 12. Едуардо Камавинга (8018. Орелиен Чуамени), 15. Федерико Валверде, 20. Винисиус Жуниор, 21. Родриго (8119. Дани Себайос)
Резерви: 13. Андрий Лунин, 5. Хесус Вайехо, 6. Начо Фернандес, 7. Еден Азар, 11. Марко Асенсио, 16. Алваро Одриосола, 17. Лукас Васкес, 18. Орелиен Чуамени, 19. Дани Себайос, 22. Антонио Рюдигер, 23. Ферлан Менди, 24. Мариано Диас
Треньор: Карло Анчелоти

Стадион: „Етихад“, Мадрид
Съдия: Шимон Марчиняк (Полша)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!