Лудогорец изостава срещу Карабах - 2:4 в реванша от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Играят се продължения.

Тимът на Георги Дерменджиев спечели първата среща в Баку с 2:1

ГЛЕДАЙТЕ ТУК!

Сред титулярите на Лудогорец има две промени в сравнение стартовите единадесет преди седмица. Тежко контузеният Бърнард Текпетей и наказаният Кайо Видал отстъпват местата си на Рик Джонатан и Руан Секо.

Бомба в БЛИЦ: Лудогорец реди сензационен трансфер на наш национал

В 37-ата минута феновете на "орлите" скандираха името на Текпетей, като по този начин изразиха подкрепата си към него. Крилото на Лудогорец е със счупен крак след първия двубой с азерите, когато постада след зверски сблъсък с Кевин Медина.

Припомняме, че при отстраняване на Карабах "орлите" ще се класират за плейофите на Шампионската лига, където ще срещнат Динамо (Загреб). При отпадане - Лудогорец продължава в Лига Европа. В плейофа във втората по сила европейска клубна надпревара ще се изправят срещу победителя от двойката Ню Сейнтс (Уелс) – Петроклуб (Молдова). Първият мач между двата тима завърши с успех от 1:0 за молдовците.

Реваншът в Разград започна много лошо за Лудогорец. Карабах успя да поведе още в седмата минута. Вердон допусна много груба грешка, подарявайки топката на Жуниньо, който се откъсна фронтално сам срещу Бонман и без проблем реализира - 0:1.

Футболистите на Георги Дерменджиев се втурнаха веднага да изравняват и успяха. В 13-ата минута Пьотровски подаде към Диниш Алмейда след центриране от фаул, а централният защитник с глава нацели напречната греда. Квадро Дуа се оказа най-съобразителен при добавката, надскачайки бранител на Карабах и също с глава бе точен - 1:1.

Швейцарският национал посвети гола на тежко контузения Текпетей, показвайки негова фланелка.

Попадението даде криле на "орлите", които бързо осъществиха пълен обрат. В 18-ата минута Руан Секо се пребори с двама бранители на Карабах, а след това игра с глава преди вратаря, който го удари с ръка в лицето при опит да изчисти. Първоначално съдията не отсъди дузпа, но след преглед с ВАР правилно промени решението си. Дуа реализира от бялата точка със силен удар под гредата в центъра на вратата - 2:1.

Малко след това гостите извършиха две принудителни смени. На мястото на контузените футболисти се появиха бившите играчи на Локо (Пд) и Черно море Матеус Да Силва и Патрик Андраде. Титуляр пък беше Леандро Андраде - също играл при "моряците". В 42-ата минута той можеше да отбележи, но Бонман успя да спаси.

До края на полувремето Карабах успя не само да изравни, но и да осъществи обрат. В 44-ата минута съдията от Италия Симоне Соца даде дузпа на азерите, маркирайки нарушение на Дуарте. Играчът на Лудогорец се хвърли на шпагат, но не закачи Ясин Бензиа, а напротив - футболистът на гостите настъпи халфа на разградчани. Съдията обаче не се поколеба да посочи бялата точка, а потърпевшият реализира за 2:2.

В петата минута на добавеното време Патрик Андраде направи 3:2 за Карабах. Появилият се от пейката бивш играч на Черно море отбеляза с шут от границата на малкия пеналт и рикошет в крака на Дуарте.

На почивката Якуб Пьотровски отстъпи мястото си на Ивайло Чочев. В 49-ата минута Нареси допусна поредна грешка, чрез която сложи началото на опасна контраатака за азерите. Тя бе развита добре, но в крайна сметка Вердон със самоотвержен шпагат предотврати опасността. В 55-ата минута Сон стреля над вратата. Минути по-късно Руан Секо спечели въздушно единоборство с Медина и излезе сам срещу вратаря, но ударът му по земя излезе в аут. Малко след това бразилецът бе заменен от Спас Делев.

В 77-ата минута Зубир финтира трима в зелено и отправи мощен изстрел - за късмет на домакините в напречната греда.

До края на редовното време двата отбора не създадоха повече опасности пред вратите и то приключи при 3:2 за Карабах. Така мачът влезе в продължения след победата на "орлите" в първия двубой с 2:1.

Минута след началото на първото продължение Карабах комбинира ефектно по левия фланг. Последва подаване към Бензиа, който стреля с едно докосване от 5-6 метра, но Бонман изби.

Слабата игра на Лудогорец в отбрана не спря дотук. Появилият се в началото на първото 15-минутно продължение Фон Витри бе отново надигран от Бензиа. Халфът върна за резервата Байрамов, а той с топовен удар не остави шанс на Бонман.

ЛУДОГОРЕЦ - КАРАБАХ 2:4
0:1 Жуниньо (7), 1:1 Квадво Дуа (13), 2:1 Квадво Дуа (23-дузпа), 2:2 Ясин Бензиа (45+1-дузпа), 2:3 Патрик Андраде (45+5), 2:4 Турал Байрамов (94)

По-интересното от реванша по минути:
1 - Начало на мача.
ГОЛ! 1:0 за Карабах. Жуниньо се разписа след фатална грешка на Оливие Вердон. Централният защитник на Лудогорец подари топката на нападателя на гостите, който се откъсна сам срещу Бонман и без проблем го преодоля.
13  ГООООЛ! Квадво Дуа се разписа за 1:1! Якуб Пьотровски подаде на Диниш Алмейда, който стреля в гредата, а след това Дуа с глава направи точна добавка отблизо.
18 - Руан Секо се пребори с двама бранители на Карабах, а след това игра с глава преди вратаря, който го удари с ръка в лицето при опит да изчисти. Съдията остана безмълвен.
21   ДУЗПА за Лудогорец. Реферът от Италия Симоне Соца прегледа ситуацията с ВАР и посочи бялата точка.
23  ГООООЛ! Квадво Дуа реализира дузпата и Лудогорец постигна обрат - 2:1!
37 - Феновете на Лудогорец скандират името на Бърнард Текпетей. Разпънат беше и плакат с окуражаващи думи към тежко контузения ас на шампионите.
44  ДУЗПА за Карабах! Италианският съдия посочи бялата точка, маркирайки нарушение на Дерой Дуарте срещу Ясин Бензиа.
45 - Добавеното време е 6 минути.
45+1  ГОЛ! 2:2 - Ясин Бензиа реализира от бялата точка.
45+5  ГОЛ! Нов обрат и Карабах повежда с 3:2. Бившият играч на Черно море Патрик Андраде се разписа за гостите от Азербайджан.
45+6 - Край на първото полувреме.
---------------
46 - Начало на второто полувреме.
78  ГРЕДА! Гостите за малко да отбележат нов гол. Абдела Зубир стреля, за късмет на "орлите" право в напречната греда.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+6 - Край на редовното време, следват продължения (4:4 общ резултат до момента).
-----------------
91 - Начало на първото продължение.
93  ГОЛ! 4:2 за Карабах след попадение на резервата Турал Байрамов.
105+3 - Край на първото продължение.
------------

PFK Ludogorets 1945 Razgrad
ЛУДОГОРЕЦ: 39. Хендрик Бонман, 17. Сон (90  16.Аслак Фон Витри), 4. Диниш Алмейда, 24. Оливие Вердон, 3. Антон Недялков (к), 23. Дерой Дуарте  (95  10.Матиас Тисера), 30. Педро Нареси, 6. Якуб Пьотровски (46  18.Ивайло Чочев ), 7. Рик Джонатан , 9. Квадво Дуа   (102  8.Тодор Неделев), 12. Руан Секо (73  90. Спас Делев)
Резерви: 1. Серджио Падт, 67. Дамян Христов, 8. Тодор Неделев, 10. Матиас Тисера, 14. Дени Групер, 15. Едвин Куртулус, 16. Аслак Фон Витри, 18. Ивайло Чочев, 82. Иван Йорданов, 90. Спас Делев
Треньор: Георги Дерменджиев

Qarabağ Ağdam FK
КАРАБАХ: 97. Фабиан Бунтич, 29. Марко Вешович  (30  2.Матеус Да Силва ), 13. Бахлул Мустафазаде , 81. Кевин Медина, 44. Елвин Джафаргулиев (84  27.Турал Байрамов ), 6. Жулио Ромао , 8. Марко Янкович  (38  66.Патрик Андраде  ), 7. Ясин Бензиа , 15. Леандро Андраде (98  90. Нариман Ахундзаде), 10. Абдела Зубир (к) , 18. Жуниньо
Резерви: 12. Садиг Мамадзада, 2. Матеус Силва, 17. Хамиду Кейта, 19. Редон Джиджа, 20. Ричард Алмейда, 24. Алексей Исаев, 27. Турал Байрамов, 30. Аббас Хюсеинов, 55. Бадави Хюсеинов, 66. Патрик Андраде, 90. Нариман Ахундзаде
Треньор: Гурбан Гурбанов

Разград, „Хювефарма Арена“
Съдия: Симоне Соца (Италия)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР