ПСЖ размаза у дома Истанбулбашакшехир с 5:1 в доиграването на скандалния мач от Шампионската лига, прекратен снощи заради расистка реплика от страна на четвъртия съдия към помощник-треньора на гостите.

След решение на УЕФА срещата бе доиграна от 14-ата минута, в която бе прекратена. Скоро след началото на мача днес Неймар (21) даде аванс на домакините, възползвайки се от подаване на Марко Верати. Още преди почивката разликата стана класическа с второ попадение на Неймар (38) и гол на асистиралия му Килиан Мбапе (42-дузпа). Три минути преди дузпата Мичел Бакер вкара топката във вратата на гостите, но след разглеждане с ВАР съдията не призна гола и посочи бялата точка, от която Мбапе направи резултата 3:0.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

През втората част Неймар (50) оформи своя хеттрик след асистенция на Анхел Ди Мари, а скоро след това турският шампион вкара почетен гол чрез Мехмет Топал (57), който се разписа след пас на Ирфан Кахвечъ. Килиан Мбапе (62) пък сложи точка на спора с втория си го далеч преди последния съдийски сигнал, а Ди Мария се отчете с втора асистенция.

Така ПСЖ събра 12 точки и завърши на първо място в група H. Към 1/8-финалите продължава и РБ Лайпциг също с 12 точки на второто място след успеха си над Манчестър Юнайтед с 3:2 снощи, а „червените дяволи“ останаха с 9 и ще играят в Лига Европа. Истанбул Башакшехир приключва с участието си в Европа този сезон с последното място в групата и 3 точки.