Световният и европейски клубен шампион Челси загуби у дома с 1:3 от рекордьора с 13 трофея в надпреварата Реал (Мадрид) в първия им мач от 1/4-финалите в Шампионската лига. През миналия сезон "сините" елиминираха "кралете" на полуфиналите в турнира с общ резултат 3:1, но този път отстъпиха с този резултат и то на свой терен само в първата среща. Карим Бензема (21, 24, 46) реализира хеттрик за "кралете", а Кай Хавертц (40) вкара гола за "сините".

Играта през първата част бе много динамична и почти всяка атака на гостите завършваше с голово положение. След неточен удар на Кай Хавертц в началото се стигна до 10-ата минута, в която Федерико Валверде овладя топката пред наказателното поле и подаде наляво към Винисиус, който шутира и тя се удари в напречната греда на домакините.

В 14-ата минута "сините" имаха претенции, че Едер Милитао трябва да бъде изгонен заради нарушение срещу Хавертц, тъй като е последен в защитата, но съдията Клеман Тюрпен прецени, че бразилецът е само за жълт картон. При прекия свободен удар Куртоа направи добро спасяване след шут на Рийс Джеймс.

Реал организира страхотна атака в 21-ата минута и Карим Бензема се разписа с глава от около 10 метра след комбинация с Винисиус. Домакините се стъписаха и три минути след това Лука Модрич центрира пред Менди, а Бензема отново бе на точното място и с глава засече топката в мрежата за 0:2. В 27-ата минута Челси имаше претенции за дузпа за нарушение на Каземиро срещу Кай Хаверц, но съдията посочи, че няма такова и потвърди решението си след преразглеждане на ситуацията с ВАР.

В 33-ата минута Андреас Кристенсен изби топката пред голлинията след опасно подаване на Федерико Валверде, а пет минути след това защитата на Реал остави Тиаго Силва съвсем сам след центриране от корнер и бразилецът стреля неточно с глава. При следващата атака на домакините в 40-ата минута Жоржиньо центрира към връхлитащия Кай Хавертц, който намали с глава на 1:2. Дани Карвахал опита да пресече центрирането, но не успя. Две минути по-късно Бензема пропусна да реализира хеттрик, след като Жоржиньо сгафи сериозно и му даде топката в наказателното поле. Французинът обаче прати топката покрай дясната греда.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Веднага след почивката Менди направи нелепа грешка при върната към него топка и Бензема я пресече, след което от границата на наказателното поле оформи хеттрика си за 1:3. В 50-ата минута Аспиликуета шутира от средна дистанция, но Куртоа направи великолепно спасяване и изби топката в корнер.

Домакините тръгнаха настървено в атака да търсят ново намаляване на пасива и в 69-ата минута влезлият като резерва Ромелу Лукаку стреля опасно с глава след центриране на Сесар Аспиликуета, но топката мина покрай лявата греда. Секунди след това удар на Мейсън Маунт мина над вратата на "кралете". Атаките на "сините" ставаха все повече и все по-опасни, но до гол във вратата на Куртоа не се стигаше.

В 84-ата минута Рийс Джеймс стреля опасно, но Тибо Куртоа бе на мястото си и спаси вратата си от второ попадение, каквото така и не падна до края на мача, в който имаше петминутно добавено време.

Реваншът на "Сантяго Бернабеу" е след седмица на 12 април, а Реал има аванс от два гола.

ЧЕЛСИ - РЕАЛ (МАДРИД) 1:3
0:1 Карим Бензема (21), 0:2 Карим Бензема (24), 1:2 Кай Хавертц (40), 1:3 Карим Бензема (46)

Челси: 16. Едуар Менди – 4. Андреас Кристенсен (46 8. Матео Ковачич), 6. Тиаго Силва, 2. Антонио Рюдигер  – 24. Рийс Джеймс, 7. Нголо Канте (46 22. Хаким Зиеш), 5. Жоржиньо (64 12. Рубен Лофтъс-Чийк), 19. Мейсън Маунт, 28. Сесар Аспиликуета (к) - 29. Кай Хавертц , 10. Кристиан Пулишич (64 9. Ромелу Лукаку)
Резерви: 1. Кепа Арисабалага, 13. Маркъс Бетинели, 3. Маркос Алонсо, 8. Матео Ковачич, 9. Ромелу Лукаку, 11. Тимо Вернер, 12. Рубен Лофтъс-Чийк, 14. Трево Чалоба, 17. Саул Нигьес, 22. Хаким Зиеш, 23. Кенеди, 31. Маланг Саар
Треньор: Томас Тухел

Реал (Мадрид): 1. Тибо Куртоа – 2. Дани Карвахал, 3. Едер Милитао  (64 6. Начо Фернандес), 4. Дейвид Алаба, 23. Ферлан Менди – 10. Лука Модрич, 14. Каземиро, 8. Тони Кроос (74  25. Едуардо Камавинга) – 15. Федерико Валверде (86 19. Дани Себайос), 9. Карим Бензема (к) (86 18. Гарет Бейл), 20. Винисиус Жуниор
Резерви: 13. Андрий Лунин, 40. Тони Фуидиас, 5. Хесус Вайехо, 6. Начо Фернандес, 11. Марко Асенсио, 12. Марсело, 17. Лукас Васкес, 18. Гарет Бейл, 19. Дани Себайос, 21. Родриго, 24. Мариано Диас, 25. Едуардо Камавинга
Треньор: Карло Анчелоти

Лондон, стадион "Стамфорд Бридж"
Съдия: Клеман Тюрпен (Франция)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия