Виляреал удари у дома германския първенец Байерн с 1:0 в първия им мач от четвъртфиналите на Шампионската лига и взе крехък аванс преди реванша в Мюнхен след седмица. Арнаут Данжума (8) вкара още в началото гола за успеха.

Гостите натиснаха в началото и още в 6-ата минута удар на Джамал Мусиала бе блокиран. Само две минути след това "жълтата подводница" шокира баварците, наказвайки първата им грешка в защита. Джовани Ло Селсо напредна по десния фланг и подаде към Дани Парехо, който върна топката към Арнаут Данжума и нидерландецът я прати във вратата на Нойер за 1:0.

Баварците се стъписаха след гола и трудно организираха атаки. Все пак в 23-ата минута Кимих пробва мерника си от доста далечна дистанция и прати топката в аут. Шест минути след това Павар изби топката пред Жерар Морено. В следващите минути германският шампион се опита да вземе инициативата, но действията на футболистите изглеждаха хаотични.

В 40-ата минута Франсис Коклен се измъкна зад отбраната на гостите и по-скоро искаше да центрира, но Нойер увисна и топката попадна в мрежата му. ВАР обаче помогна на баварците и голът не бе признат заради засада на Коклен. В края на първата част Упамекано бе надигран от Капу, който обаче шутира неточно.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

След почивката в 49-ата минута Серж Гнабри си освободи пространство и шутира покрай вратата на домакините, които можеха да удвоят аванса си четири минути след това. Жерар Морено обаче прати топката в лявата греда. Четири минути след това Алфонсо Дейвис попречи на Морено да се разпише.

В 63-ата минута Мануел Нойер излезе почти в центъра и допусна кошмарна грешка, но късметът го покри и ударът на Морено не намери очертанията на вратата. Лека полека баварците увеличиха натиска си и в 69-ата минута Кингсли Коман бе близо до гола, но Пау Торес топката в корнер. Гостите обсадиха вратата на домакините, но стражът Херонимо Руи се намеси решително в 81-ата минута след далечен удар на Лерой Сане в добавеното време при шут на Коман. Домакините разчитаха на контраатаки, като при една от тях резервата Алфонсо Педраса излезе на удобна позиция, но шутира неточно.

В крайна сметка Виляреал взе аванс преди реванша в Мюнхен на 12 април след седмица.

ВИЛЯРЕАЛ - БАЙЕРН 1:0
1:0 Арнаут Данжума (8)

Виляреал: 13. Херонимо Руи, 12. Первис Еступинян , 4. Пау Торес, 3. Раул Албиол -к, 8. Хуан Фойт (81 25. Серж Орие), 5. Даниел Парехо, 6. Етиен Капу, 19. Франсис Коклен (59 24. Алфонсо Педраса), 17. Джовани Ло Селсо, 15. Арнаут Данжума   (81 11. Саму Чуквуезе), 7. Жерар Морено
Резерви: 1. Серхио Асенхо, 2. Марио Гаспар, 9. Пако Алкасер, 10. Висенте Ибора, 11. Саму Чуквуезе, 14. Ману Тригерос, 20. Рубен Пеня, 21. Йереми Пино, 22. Аиса Манди, 23. Мой Гомес, 24. Алфонсо Педраса, 25.Серж Орие
Треньор: Унай Емери

Байерн: 1. Мануел Нойер - к, 5. Бенжамен Павар (71 4. Никлас Зюле), 2. Дайо Упамекано, 21. Люка Ернандес, 19. Алфонсо Дейвис, 6. Йозуа Кимих, 42. Джамал Мусиала, 11. Кингсли Коман, 25. Томас Мюлер (62 8. Леон Горетцка (90+2 22. Марк Рока)), 7. Серж Гнабри (62 10. Лерой Сане), 9. Роберт Левандовски
Резерви: 26. Свен Улрайх, 36. Кристиан Фрухтл, 3. Омар Ричардс, 4. Никлас Зюле, 8. Леон Горецка, 10. Лерой Сане, 14. Паул Уанер, 18. Марсел Забитцер, 22. Марк Рока, 23. Тангу Нианзу, 40. Малик Тилман, 44. Йосип Станишич
Треньор: Юлиан Нагелсман

Виляреал, стадион: "Естадио де ла Серамика"
Съдия: Антъни Тейлър (Англия)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия