Лудогорец победи гостуващия Малмьо с 2:1 в реванш от плейофите на Шампионската лига, но отпадна с общ резултат 2:3 и ще продължи участието си в груповата фаза на Лига Европа. Шведите бяха спечелили с 2:0 в първата среща и комфортният аванс им помогна да се класират за групите на най-престижната европейска клубна надпревара. Антон Недялков (10) даде аванс на "орлите", а след отменен гол на Рикс в 16-ата минута след намесата на ВАР заради засада се стигна до изравнително попадение на Велко Бирманчевич (42) в края на първата част. След почивката Пиерос Сотириу (60-дузпа) реализира втори гол за българския шампион, който не успя да реализира трето попадение. То можеше да вкара срещата в продължения след отпадането на правилото за гол на чужд терен.

В началните минути българският шампион бе по-активен, но не успя да застраши вратата на Йохан Далин. В 6-ата минута Антонио Чолак получи топката на добра позиция и шутира по диагонала, но Кахлина успя да реагира. Футболист на Малмьо се размина с избитата топка, а Джордан Икоко изчисти в корнер. В 10-ата минута след центриране от корнер капитанът Антон Недялков първоначално се размина с топката, но се ориентира най-бързо при разбъркването и се разписа за 1:0. Топката се отби от левия страничен стълб, след което се оплете в мрежата. Шест минути по-късно ВАР не призна попадение на гостите. Кристиянсен получи малко пред наказателното поле и намери Сьорен Рикс, който овладя топката и влезе навътре, след което със страхотен удар прати топката в горния ляв ъгъл на вратата, но голът бе отменен след намесата на ВАР заради засада.

След половин час игра Каули бе заменен принудително от Доминик Янков, след като се контузи при сблъсък с Бонке Иносент. Три минути след това Десподов центрира от корнер, Сотириу засече с глава от трудна позиция и не намери очертанията на вратата. В 36-ата минута пък Стефан Баджи получи жълт картон заради симулация, след като падна в наказателното поле на гостите. Три минути по-късно вратарят на шведите Далин бе заменен от Диавара заради травма, а в 42-ата минута Велко Бирманчевич изравни за 1:1 след изпълнение на пряк свободен удар и рикошет в стената. В четвъртата минута от добавеното време на първата част Вандерсон напредна опасно и шутира, но Диавара отрази удара му, а в крайна сметка бе отсъдена и засада.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Малко след почивката Недялков шутира от дистанция, който не застраши вратата на Диавара. Лудогорец опитваше натиск и Десподов изпълни два поредни корнера, но защитниците се справиха и изчистиха топката. В 55-ата минута Сотириу засече с глава центриране от корнер, но прати топката покрай вратата. След час игра Пиерос Сотириу даде отново преднина на "орлите", след като се разписа от дузпа, отсъдена след намесата на ВАР заради игра с ръка на Чолак. Четири минути след гола Бирманчевич шутира опасно, но Кахлина се намеси и отрази удара.

В 76-ата минута Десподов центрира от пряк свободен удар, а след това Доминик Янков шутира, но след рикошет топката излезе в корнер, след който не се стигна до положение пред вратата на Диавара. Лудогорец натисна в заключителните минути, но не застраши сериозно вратата на шведите. В 86-ата минута Чибота падна в наказателното поле на Малмьо след високо вдигнат крак на съперник, но и след проверката на ВАР не бе отсъдена дузпа.

До края на срещата "орлите" не съумяха да стигнат до нов гол и напускат най-престижния европейски клубен турнир, но ще играят в групите на Лига Европа.

ЛУДОГОРЕЦ - МАЛМЬО 2:1
(в първата среша 0:2, общ резултат 2:3)
1:0 Антон Недялков (10), 1:1 Велко Бирманчевич (42), 2:1 Пиерос Сотириу (60-дузпа)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата
4 - Българският шампион опитва натиск и да с настани в половината на съперника
6 - Кристиян Кахлина отрази удар на Антонио Чолак от близка дистанция и изби топката в корнер
10 - ГОООЛ за Лудогорец! След центриране от корнер се получи разбъркване в наказателното поле на гостите и там Антон Недялков се оказа най-съобразителен за 1:0. ВАР провери ситуацията заради съмнения за игра с ръка на Недялков, но в крайна сметка попадението бе признато
16 -  Кристиянсен получи малко пред наказателното поле и намери Сьорен Рикс, който овладя топката и влезе навътре, след което със страхотен удар прати топката в горния ляв ъгъл на вратата. След намесата на ВАР обаче голът не бе признат заради засада на Рикс
26 - Каули се сблъска с Бонке Иносент и започна да накуцва
31 - Доминик Янков влезе като принудителна смяна на мястото на Каули
34 - Десподов центрира от корнер, Сотириу засече с глава от трудна позиция и не намери очертанията на вратата
36 - Жълт картон за Баджи, който се опита да си изпроси дузпа след съприкосновение с играч на гостите
39 - Принудителна смяна и за гостите, след като вратарят Йохан Далин се контузи и отстъпи мястото си на Исмаел Диавара
42 - ГОЛ за Малмьо! Велко Бирманчевич изравни за 1:1 след изпълнение на пряк свободен удар и рикошет в стената
45+4 -  Вандерсон напредна в полето на гостите и шутира опасно, но Диавара спаси, а бе отсъдена и засада
45+7 - Край на първата част!
.......................................................
46 - Начало на второто полувреме
48 - Недялков шутира от дистанция, който не застраши вратата на Диавара
53 - Десподов изпълни два поредни корнера, но защитниците се справиха и изчистиха топката
55 - Сотириу засече с глава центриране от корнер, но прати топката покрай вратата
59 - ДУЗПА за Лудогорец! Клеман Тюрпен посочи бялата точка с помощта на ВАР заради игра с ръка на Чолак
60 - ГОООЛ за Лудогорец! Пиерос Сотириу се забави доста със ситни крачки преди изпълнението на дузпата, но в крайна сметка излъга вратаря Диавара и вкара за 2:1
64 - Бирманчевич шутира опасно, но Кахлина се намеси и отрази удара
73 - Диавара излезе и пресече извеждащо подаване за Вандерсон
74 - Кахлина спаси удар по земя на Бирманчевич
76 - Десподов центрира от пряк свободен удар, а след това Доминик Янков шутира, но след рикошет топката излезе в корнер
78 - Чибота центрира в наказателното поле на гостите, където двама играчи в зелено се разминаха с топката
86 - След високо вдигнат крак Чибота падна в пеналта на шведите, но и след проверката на ВАР не последва дузпа
90+5 - Край на мача! Лудогорец победи Малмьо с 2:1, но отпадна с общ резултат 2:3 и ще играе в Лига Европа

ЛУДОГОРЕЦ (4-3-3): 71.Кристиян Кахлина - 3. Антон Недялков - к , 24. Оливие Вердон (63 32. Жосуе Са), 30. Игор Пластун, 22. Жордан Икоко (46  4. Сисиньо) - 8. Клод Гонсалвеш, 25. Стефан Баджи (46 7. Алекс Сантана), 95. Каули (31   64. Доминик Янков) - 88. Вандерсон (74 13. Мавис Чибота), 19. Пиерос Сотириу , 11. Кирил Десподов
Резерви: 1. Серджио Падт, 23. Пламен Илиев, 4. Сисиньо, 5. Георги Терзиев, 6. Шакил Пинас, 7. Алекс Сантана, 13. Мавис Чибота, 29. Дорин Ротариу, 32. Жосуе Са, 37. Бърнард Текпетей, 45. Димитър Митков, 64. Доминик Янков
Треньор: Валдас Дамбраускас

МАЛМЬО (4-4-2):  27. Йохан Далин (39 30. Исмаел Диавара) - 6. Оскар Левицки (90+2 7. Ракип), 31. Франц Бруршон , 24. Ласе Нилсен, 15. Анел Ахмедходжич  - 5. Сьорен Рикс , 10. Андерш Кристиянсен - к, 20. Бонке Иносент, 19. Велко Бирманчевич  - 32. Ю Инге Бергет  9. Антонио Чолак (90+2 17. Абубакари)
Резерви: 1. Мелкер Елборг,  30. Исмаел Диавара, 2. Ларсон, 7. Ракип, 14. Беймо, 17. Абубакари, 21. Петер Гуаргис, 22. Налич, 29. Ноа Ейле, 34. Маркус Бьорквист, 37. Себастиан Нанаси
Треньор: Йон дал Томасон

Разград, стадион: "Хювефарм Арена"
Съдия: Клеман Тюрпен (Франция)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия