Спартак (Варна) победи Септември с 1:0 като гост в последен мач от 10-ия кръг в Първа лига.  По този начин "соколите" сложиха край на негативната серия, в която влязоха в последно време.

В герой за варненци се превърна Ахмед Ахмедов. Централният нападател вкара единственото попадение от дузпа в 67-ата минута.

Така в последният ден на месец септември Спартак прескочи успешно Септември.

Септември - Спартак (Варна) 0:1
0:1 Ахмед Ахмедов (67 - дузпа)

По-интересното от срещата
1 - Начало на мача.

5 - Положение за Спартак! Ахмед Ахмедов отклони с глава към Антонио Вутов, който се озова на отлична позиция в наказателното поле. Неговият удар с левия крак е спасен от Димитър Шейтанов.

7 - Мощен изстрел на Митко Митков от дистанция. Мартин Величков изби в корнер.

10 - На централната трибуна на стадион "Локомотив" е разпънат плакат с надпис "Насилието няма място в спорта". Посланието е адресирано до феновете на Спартак. Както е известно, част от ултрасите набиха и съблякоха доскорошния старши треньор на "соколите" Кирякос Георгиу.
45+3 - Край на първото полувреме.

-------------------------------------
46 - Начало на второто полувреме.
66 - Дузпа за Спартак!  Георги Върбанов отиграва нескопосано една ситуация в наказателното поле. Защитникът докосва топката с ръка и главният съдия Гребенчарски посочва "бялата точка" - дузпа!
67- Гоол за Спартак! Ахмед Ахмедов хладнокръвно вкарва дузпата за 0:1!
90 +5 - Край на мача.

СЕПТЕМВРИ: 21. Димитър Шейтанов, 5. Михаил Полендаков, 27. Георги Върбанов, 4. Мартин Христов, 19. Митко Митков (62 - 16. Клери Сербер), 8. Мартин Моран (66 - 20.Фаустас Степонавичус), 6. Виктор Очаи – 22. Витиньо (63 - 15. Бертран Фурние), 9. Асен Чандъров, 24. Джордан Гутиерес (62 - 14. Жан-Пиер да Силва)– 11. Борислав Рупанов

Резерви: 12. Владимир Иванов, 23. Никола Величковски, 7. Николай Дросев, 13. Страхиня Керкез, 28. Франк Ландри

Треньор: Николай Митов

СПАРТАК (ВАРНА): 76. Мартин Величков – 3. Матео Юрич-Петрашило, 5. Йоан Бауренски, 4. Франьо Пърце – 14. Ивей Ромееш, 8. Филип Лесняк, 6. Александър Цветков 16. Кристиан Илич (88 - 7. Бернардо Коуто), 11. Виктор Митев (90+1 - 88. Радослав Димитров) – 39. Антонио Вутов – 29. Ахмед Ахмедов (90 - 99. Даниел Халачев)

Резерви: 89. Никола Виденов,  9. Франк Риволие 17. Цветослав Маринов, 18. Даниел Иванов, 22. Александър Янчев, 77. Любослав Маринов

Треньор: Иван Цветанов

Съдия: Мариян Гребенчарски

Стадион: "Локомотив"