ЦСКА записа тежка загуба с 0:3 при гостуването си на завърналия се в елита Спартак (Варна) в мач от третия кръг на Първа лига. Начело на „соколите“ през лятото застана Александър Томаш, който след края на миналия беше един от вариантите за треньор на „армейците“. Вместо това „червените“ се спряха на Томислав Стипич.

45-годишният Томаш в събота вечерта постигна победа над ЦСКА с четвърти от петте отбора, на които е бил начело в елита. Единствено с Етър няма успех над гранда, но е записвал такива с Верея, Берое и Локомотив (Пловдив).

Интересното е, че за втори път в кариерата си Александър Томаш бие ЦСКА с новак. Това се случва преди 8 години - На 6 август 2016 г., при завръщането на „армейците“ в елита след година в Трета лига. „Червените“ гостуват на старозагорския Верея, който тъкмо е спечелил промоция през Втора лига. Ранен гол на Амаду Сукуна е достатъчен за успеха на домакините с 1:0.

Вчерашната победа на Спартак (Варна) е едва четвъртата на Александър Томаш срещу ЦСКА в общо 18 мача. Четири срещи са завършили наравно и 10 са спечелени от „армейците“.

3 август 2024 Спартак Вн – ЦСКА 3:0

Баланс: 18 мача, 4 победи за отборите на Томаш, 4 равенства, 10 победи за ЦСКА, г. р. 12:26