Многократният шампион на България по бейзбол Бизони (Благоевград) не успя да се класира за плейофите на Европейската купа.

Благоевградският тим бе на крачка от подвиг срещу фаворита Берн Кардиналс, но липсата на шанс го лиши от заслужен успех, съобщава e-79.com.

В първия мач днес швейцарците измъкнаха победа с 5:4 в 10 ининга, а във втория двубой биха с 9:4. Бизони влезе във финалната серия до 2 победи с мач аванс след успеха с 3:2 в директния сблъсък с швейцарците в предпоследния ден в четвъртък на груповата фаза.

Така българите и се нуждаеха от една победа, за да триумфират като крайни победители в квалификацията. Златният шанс бе изпуснат в първата среща, която влезе в екстра инингите при резултат 2:2, но след това късмета обърна гръб на домакините и те паднаха с 4:5. Така само след час почивка, в голямата жега се игра трети решителен мач в който Бизони отново загуби с 4:9.