Двама от най-титулуваните ни национали Серафим Бързаков и Анатолий Гуйдя няма да участват на Световното в Истанбул, което е олимпийска квалификация. Това стана ясно, след като родната федерация обяви съставите за шампионата.

Гуйдя отпадна, тъй като загуби на преборванията в Банско от Владимир Дубов с 1:2 срещи. Така в кат. до 60 кг страната ни ще бъде представена от натурализирания у нас бесарабски българин.

В другата интригуваща категория до 66 кг титулярното място спечели друг бесарабски българин с наш паспорт - Леонид Базан. Сребърният медалист от последното европейско имаше схватки със един от най-титулуваните ни борци Серафим Бързаков. Двукратният световен и четирикратен европейски шампион получи контузия в ребрата. Преди двубоите Бързаков имаше също здравословни проблеми, приемаше антибиотици и ритъмът на подготовката му бе нарушен.

При 84-килограмовите световният шампион Михаил Ганев също ще пътува за Истанбул. Националът вече е възстановен от операция и тренира пълноценно.