Българският национален отбор по хокей на лед записа втора победа на световното първенство в Дивизия II Група „Б“ в Истанбул. Нашият тим, воден от чешкия специалист Томаш Цеперко, разби Нова Зеландия със 7:2.

Алексей Йотов се отличи с хеттрик за успеха. 44-годишният ветеран беше определен за най-добър играч в мача за България. Даниел Дилков блесна с два гола. Веселин Диков добави един гол и две асистенции. Мирослав Василев завърши с едно попадение и едно голово подаване в актива си. 18-годишният Никола Чальов направи две асистенции.

И двата гола за Нова Зеландия паднаха през последните 11 минути на мача. Робин Вартанов намали изоставането на тима си за 1:6, а Джордан Чалис оформи крайния резултат 45 секунди преди края на двубоя.

С този успех България оглави временното класиране на световното първенство с актив от шест точки. На второ място с 3 точки е ОАЕ, който по-късно днес играе срещу Белгия. В късния мач за деня домакинът Турция играе с Мексико.

Утре е почивен ден на шампионата, а в четвъртък от 20:30 часа България играе с турците.