Александра Фейгин завърши на второ място в крайното класиране на международния турнир по фигурно пързаляне „София трофи" в Зимния дворец, организиран от клуб "Денкова - Стависки" и Българската федерация по кънки.

Състезанието беше последно за българката преди участието ѝ на Олимпийските игри в Пекин.

19-годишната Фейгин запази втората си позиция след кратката програма. Въпреки голямото си желание, фигуристката не успя да спечели златния медал след волната програма. С него се окичи победителката Щефани Пезендорфер (Австрия).

В края на следващата седмица 19-годишната Фейгин ще отлети за Пекин, за да дебютира на най-високия спортен форум, където България не е имала състезателка от 24 години насам.