ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ  БУКМЕЙКЪР  ТУК!

Талантливият Никола Кънов завърши на четвърто място и покри норматив за международен гросмайстор на турнир по шахмат в Грьонинген (Нидерландия).

В последния девети кръг на надпреварата 15-годишният българин победи фаворита Валери Казаковски (Литва). Никола Кънов успя да спечели с черните фигури и да завърши надпреварата с постижение 2587, повишавайки международния си рейтинг с 52 точки.

Талантът приключи с актив от 6.5 точки на четвърта позиция, колкото имат и заелите второ и трето място - Казановски и Ори Кобо (Израел). Победител стана Евгени Романов (Норвегия) със 7.5 точки.

Топ Коефициенти Всеки Ден за Всички Мачове!

В 59-то издание на фестивала в Грьонинген Кънов остави след себе си доста опитни състезатели, включително седем гросмайстори и осем международни майстори, а освен това спечели наградата за младежи в А-турнира.

"Изключително представяне на Никола. Вярваме, че най-доброто предстои", написаха от Българската федерация по шахмат 2022, информирайки за успеха на таланта.

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!