Ню Йорк Рейнджърс победи Флорида с 2:1 след продължение и изравни на 1:1 резултата във финалния плейоф на Източната конференция на НХЛ.

Двата отбора си размениха по един гол в първата третина и равенството се запази до края на редовното време. Винсент Трочек изведе Рейнджърс напред, а Картър Верхеге изравни за Флорида две минути преди края на частта.

Баркли Гудроу вкара победния гол за Рейнджърс в 14-а минута на продължението след асистенция на Трочек.

Руският вратар на нюйоркчани Игор Шестьоркин отрази 26 удара, а сънародникът му Сергей Бобровски се отличи с 28 спасявания за „пантерите“.

Третият мач от серията е в Сънрайз (Флорида) и ще се играе на 26 май (неделя) от 22:00 часа българско време.