Двойката ни скул лека категория - Златко Караиванов и Васил Витанов завърши на 14-о място на световното първенство по гребане в Познан, Полша. Българите финишираха втори във финал C - 7:11.88 мин. Победи лодката на Словения - 7:09.80. Трети са САЩ - 7:12.37, съобщава сайтът на федерацията по гребане.

За Караиванов и Витанов това бе първо световно първенство при мъжете. Двамата са бронзови медалисти от шампионата на планетата при младежите миналата година.

Олимпийската шампионка Румяна Нейкова и Миглена Маркова застават на старт за разпределението на медалите в дисциплината двойка скул утре. Гонката е в 13,03 часа българско време и ще бъде предавана пряко по Евроспорт. Двете ще бъдат подкрепяни от спортния министър Свилен Нейков./БЛИЦ