Американецът Грант Холоуей спечели третия си пореден златен медал на Световно първенство по лека атлетика на 110 метра с препятствия.

25-годишният атлет, който триумфира през 2019 г. в Доха и миналата година в Юджийн, поведе още на първото препятствие и стигна до победата с най-добрия си резултат за сезона - 12,96 секунди.

Холоуей вдигна три пръста, след като пресече финалната линия, викайки "Едно-две-три!" пред публиката в Будапеща.

Хансъл Парчмънт от Ямайка завърши силно и взе среброто с 13,07, а Даниел Робъртс от САЩ преодоля дистанцията за 13,09 и се окичи с бронзовия медал.

На финала липсваше най-бързият мъж в света през този сезон, Рашийд Броудбел от Ямайка (12,94), който отпадна в предварителния кръг.

Холоуей, вторият най-бърз състезател на 110 м. с препятствия в историята, завърши втори на Олимпийските игри в Токио през 2021 г.