Роденият в Русе Александър Георгиев преживя един от най-трудните моменти за вратар в хокея на лед. Той започна като титуляр при загубата на Ню Йорк Рейнджърс с 2:4 като домакин на Вашингтон Кепитълс, но беше заменен малко след началото на мача.

Георгиев получи три гола от шест удара в първите девет минути и отстъпи мястото си на Ондържей Павелец. Преди смяната си първият българин в НХЛ допусна попадения на Ти Джей Оши, Мат Нисканен и Александър Овечкин.

За Овечкин това беше 45-и гол за сезона и той излезе начело на голмайсторската листа на НХЛ. Така звездата на Вашингтон Кепитълс за девети път в кариерата си достигна до кота 45 гола в рамките на един шампионат. Руснакът се изравни с легендите Уейн Грецки и Майк Боси, които също по девет пъти са вкарвали поне по 45 гола за един сезон в НХЛ.

Александър Овечкин завърши мача и с една асистенция. С актив от едно попадение и едно голово подаване за Кепитълс завърши и Евгени Кузнецов. Никлас Бекстрьом направи две асистенции, а Филип Грубауер приключи с 28 спасявания.

Лиас Андерсон и Матс Цукарело се разписаха за Рейнджърс, а Павелец отрази 26 удара. Той допусна да бъде пробит само от Кузнецов три минути преди края на първата третина.

Вегас Голдън Найтс победи Колорадо Авъланч с 4:1 и стана 12-ият отбор в историята, който достига до плейофите в първия си сезон в НХЛ. Останалите са Торонто Аринас (1918), Монреал Канейдиънс (1918), Питсбърг Пайрътс (1926), Чикаго Блекхоукс (1927), Ню Йорк Рейнджърс (1927), Филаделфия Флайърс (1968), Лос Анджелис Кингс (1968), Сейнт Луис Блус (1968), Минесота Норт Старс (1968), Хартфорд Уейлърс (1980) и Едмънтън Ойлърс (1980).

КАРОЛИНА ХЪРИКЕЙНС – Отава Сенатърс 4:1
(1:0, 2:1, 1:0)

Ню Йорк Айлъндърс – ФЛОРИДА ПАНТЪРС 0:3
(0:1, 0:2, 0:0)

Торонто Мейпъл Лийфс – БЪФАЛО СЕЙБЪРС 2:3
(0:1, 2:0, 0:2)

МОНРЕАЛ КАНЕЙДИЪНС – Детройт Ред Уингс 4:2
(1:1, 2:1, 1:0)