Националният ни отбор по конен спорт за юноши завърши втори на открития Балкански шампионат по обездка в пловдивското село Ягодово. Българите в състав – Александър Красимиров с кон Силвър Бой, Кристина Кръстева (Диоген) и Катерина Цветанова (Преслав) събраха 181,729 процента. Победител е тимът на Турция – 196,107 процента.

В индивидуалното класиране титлата заслужи гъркинята Фотини-Нефели Джорджицу с Колианте, след като съчетанието й беше оценено на 67,973 процента. Призовата тройка допълниха представителите на Турция - Карла Нахмиас с кон Ватерло (67,54%) и Ротем Абрахимзаде с Рисандер (66,108). Най-напред от българите завърши Катерина Цветанова с Преслав. Тя зае пето място с 63,27%.

Първият състезателен ден продължава с отборен тест за мъже.

В Балканиадата участват ездачи от 7 държави с 39 коня. Двама от спортистите се контузиха в тренировките и няма да стартират.

Конната база Ягодово е домакин на официално състезание за първи път.