Най-добрата българска ракета Петя Неделчева и шотландската й партньорка Имоджен Банкиър се класираха за четвъртфиналите на двойки жени на турнира от сериите Гран при в Алмере (Холандия) с награден фонд 50 хиляди долара.

Неделчева и Банкиър победиха във втория кръг в оспорван мач двойка номер 1 на Тайланд Порнтип Буранапрасерцук и Бусанан Онгбумрунгпан със 17:21, 21:15, 21:19 за 68 минути. На сингъл Петя, четвърта поставена, загуби в първия кръг от рускинята Наталия Перминова с 21:13, 12:21, 8:21 за 46 минути.

Стефани Стоева и Габриела Стоева, които са номер две в схемата, ще играят по-късно срещу представителките на домакините Ефие Мускенс и Селена Пиек (Холандия). На сингъл Стефани падна във втория кръг от номер 8 Карин Шнаазе (Германия) с 19:21, 22:20, 16:21 за 50 минути. При мъжете обаче Стилян Макарски и Благовест Кисьов отпаднаха в първия кръг на сингъл.