Мъжката щафета на Норвегия спечели последния старт за сезона на 4 по 7.5 километра от Световната купа по биатлон и завоюва малкия кристален глобус в тази дисциплина. Ларс Хелге Биркелан, Хенрик Л'Абе-Лунд, Тарей Бьо и Йоханес Тингес Бьо изминаха трасето на домашна сцена в Холменколен за 1:13.13,7 час. Те използваха само 3 допълнителни патрона и не въртяха наказателна обиколка.

Втори с изоставане от 50.3 секунди завърши квартетът на Австрия с пет допълнителни патрона, а на трето място е Русия на 56.9 секунди с четири допълнителни патрона.

България в състав Красимир Анев, Антон Синапов, Владимир Илиев и Димитър Герджиков завърши на 19-о място. Родните биатлонисти използваха 11 допълнителни патрона, а Илиев и Герджиков въртяха по една наказателна обиколка. Така българският квартет завърши на 6:44.2 минути след победителите от Норвегия.