Гребците на пловдивския клуб Черпоков взеха шест медала от международната регата "Загреб". Кирил Кирчев, президент и старши треньор на клуба, заведе на поредното задгранично турне общо 17 свои състезатели, включително ветерана Стоян Германов. Шестима от тях извоюваха медали.

Никол Колева се нареди трета (общо девета) на скиф във финал „Б” при момичетата до 14 години, където стартираха 20 деца.

Иван Мотерников от Хеброс се класира за финал „А” при скифьорите младша възраст, където остана седми от 25 лодки.

Призьорите от Черпоков на регатата в Загреб: златни медали извоюваха Ненко Пъков и Цветан Богданов на двойка без рулеви лека категория, при мъжете, Светлина Симеонова на скиф при жените, лека категория и Атанас Пашов и Христо Савов на двойка без рулеви лека категория при юношите старша възраст. Със сребро се завърнаха Ненко Пъков и Цветан Богданов на двойка без рулеви при юноши младша възраст, Атанас Пашов и Христо Савов на двойка скул, лека категория при мъжете и Стоян Германов на скиф, при ветераните.

Днес за Словения заминават петима пловдивски гребци - Марио Горки, Андрей Павлов Петър Чипилски, Ивайло Романов от гребен клуб Черпоков и Рангел Кацарски (Хеброс). С тях пътува и старши треньорът на гребен клуб Черпоков Кирил Кирчев, информира още "Густо нюз". Националите ще участват на европейското първенство по гребане за юноши до 20 години, което стартира в петък на езерото в прочутия курорт Блед.

Марио Горки и Андрей Павлов сядат в четворката скул, заедно с Борислав Александров (Армеец) и Александър Несторов ("Левски"). Петър Чипилски, Ивайло Романов и Рангел Кацарски, заедно с Анислав Яков от Локомотив (Русе) пък формират четворката без кърмчия. Успоредно с първенството за юноши в Блед ще се проведе и 57-ата международна регата за мъже и жени.Първенствата завършва на 10 юни, като на европейското са включени седем дисциплини за юноши и шест – за девойки. Само четворката с кърмчия е юношеска. Останалите – двойка и четворка без кърмчия, двойка и четворка скул и осморките, са за двата пола.