ТАМПА БЕЙ ЛАЙТНИНГ – Бостън Бруинс 4:2
(1:1, 1:0, 2:1)
В серията: 1:1
* Брейдън Поинт се отличи с гол и три асистенции за успеха на Тампа Бей, а Лайтнинг изравни резултата в плейфната серия от втория кръг на Източната Конференция на НХЛ. Ондържей Палат добави едно попадение и едно голово подаване. Ян Гурд също се разписа, а Андрей Василевски направи 18 спасявания. Чарлз Макавой и Тори Круг бяха точни за Бостън. Брад Маршан записа две асистенции в актива си, а Туука Раск отрази 27 удара. Серията се мести в Бостън. Третият мач ще се играе на 3 май (четвъртък) от 2:00 часа рано сутринта българско време.

Сан Хосе Шаркс – ВЕГАС ГОЛДЪН НАЙТС 3:4 след прод.
(0:0, 1:3, 2:0, 0:1)
В серията: Вегас води с 2:1
* Уилям Карлсон вкара 8:17 минути след началото на продължението и донесе победата, с която „златните рицари“ поведоха в серията от втория кръг на плейофите на Западната Конференция. Тимът от Лас Вегас изтърва аванс от два гола през последната третина, когато първо Ивендър Кейн се разписа за „акулите“, а след това Томаш Хертъл изравни 1:57 минути преди края и прати мача в оувъртайм. Колин Милър, Джонатан Оди-Маршесо и Райли Смит бяха точни за Голдън Найтс. Оди-Маршесо и Джеймс Нийл записаха по две асистенции, а Марк-Андре Флюори направи 39 спасявания. Тимо Майер също вкара за Сан Хосе, а Мартин Джоунс отрази 29 удара. Шаркс е домакин и на четвъртия мач от серията, който ще се играе в четвъртък (3 май) от 5:00 часа сутринта наше време.