Руските гимнастички спeчелиха два златни медала на 30-ото юбилейно световно първенство по художествена гимнастика, в което участват над 800 състезателки от 56 страни. Олимпийската шампионка Евгения Канаева (Русия) спечели златния медал на обръч с 29,200 точки, следвана от Даря Кондакова (Русия) - 28,900 точки, Алия Гараева (Азербайджан) - 27,675 точки, и др.

На въже двете руски гимнастички Евгения Канаева и Даря Кондакова си размениха местата. Световна шампионка на въже стана Даря Кондакова с 28,750 точки, носителка на сребърен медал на въже е Евгения Канаева - 28,600 точки, а носителка на бронзов медал стана Мелитина Станюта (Беларус) - 27,650 точки. На въже участваха и три български гимнастички, които обаче не успяха да се класират за финалната осмица на този уред.

В квалификациите на въже участваха общо 68 гимнастички, а българките Силвия Митева, Мария Матева и Моника Минчева не попаднаха на финала. При ансамблите след две от общо 4 изпълнения начело е Русия - 169,425 точки, следвана от ансамбъла на Беларус - 160,150 точки, Азербайджан - 157,950 точки, и др./БЛИЦ