Тереза Джурова стана световна шампионка по самбо, пише novinitem.com. Състезателката на Слава 83 (Монтана) се изкачи на най-високото място на почетната стълбичка при девойките до 20 години, в категория до 80 кг.

Първенството се проведе в Грузия. В първия кръг жребия отреди Джурова да почива. На 1/4- финала българката победи самбистка на Казахстан.

“На полуфинала Тереза трябваше да срещне представителка на Узбекистан, но тя се контузи и така Джурова стигна на финала където по безспорен начин би рускиня”, коментира личният й треньор Ташко Танов.

Тази година е най-силната в кариерата на 18-годишната Тереза Джурова. Само преди месец тя се изкачи и на най-високото стъпало на европейското първенство по джудо за девойки до 20 години, което се проведе в Самоков. Преди това в Халкидики стана първа на европейско първенство по самбо.

В Грузия Ивайло Здравков взе сребърен медал. В момента той е състезател на ЦСКА. Северозападът се отчете с още едно трето място на Тамара Панталеева от Видин./БЛИЦ