ВАШИНГТОН КЕПИТЪЛС – Питсбърг Пингуинс 6:3
(2:1, 0:2, 4:0)
В серията: Вашингтон води с 3:2

* Якуб Врана вкара победния гол 4:38 минути преди края, а Брейтън Холтби направи 35 спасявания за успеха, с който Вашингтон се доближи на една победа от участие на финалните плейофи в Източната Конференция на НХЛ. От друга страна шампионът от последните две години Питсбърг е на прага на елиминиране от плейофите. Врана добави и две асистенции в актива си. Евгени Кузнецов също завърши с едно попадение и две голови подавания. Ти Джей Оши и Ларс Елер се отличиха с по един гол и една асистенция. Джон Карлсън и Брет Конъли също бяха точни. Сидни Кросби, Патрик Хорнквист и Джейми Олексяк се разписаха за „пингвините“, а Мат Мъри отрази 26 удара. Питсбърг има шанс да изравни резултата в серията на 8 май (вторник), когато на свой лед приема Кепитълс от 2:00 часа рано сутринта българско време, пише "Хокейни новини".

Нешвил Предатърс – УИНИПЕГ ДЖЕТС 2:6
(0:0, 2:4, 0:2)
В серията: Нешвил води с 3:2

* Кайл Конър вкара два гола и направи една асистенция за успеха, с който Уинипег се доближи на една победа от финалите на Западната Конференция. Шампионът от редовния сезон и носител на Президентс Трофи Нешвил е на път да отпадне от плейофите. Конър Хелебък направи 38 спасявания за Джетс, а Дъстин Бафлин и Марк Шайфли се отличиха с по един гол и една асистенция. Пол Щастни и Матийо Перео също бяха точни за Уинипег, който вкара четири гола от 14 удара през втората третина. Блейк Уилър направи три асистенции, а Николай Елерс добави две. Яник Вебер и Раян Джохансън бяха точни за Нешвил. Пека Рине започна титуляр на вратата на Предатърс, но беше заменен в седмата минута на третата част, след като получи шест гола от 26 удара. Резервата Юусе Сарос не допусна попадение от четирите удара към вратата си. Шестият мач в серията ще се играе в Уинипег във вторник (8 май) от 4:30 часа сутринта наше време.