Първата ни ракета в бадминтона Петя Неделчева се класира за осминафиналите на сингъл на световното първенство по бадминтон за мъже и жени, което се провежда в индийския град Хайдерабад.

Поставената под номер 10 състезателка победи в оспорван мач представителката на Сингапур Айин Син с 26:24, 19:21, 21:6 за 60 минути игра.

В осминaфиналите на Мондиала Петя ще има изключително трудната задача да елиминира голямата надежда на индийския бадминтон - 19-годишната Сайна Невал, изкачила се за кратко време до шестото място в световната ранглиста.

Линда Зечири се отказа в мача си с петата поставена китайка Ксингафн Кси като загуби първия гейм с 21:23, а вторият бе 10:18.

По-късно днес са срещите на двойки жени Петя Неделчева и Димитрия Попстойкова и на сингъл мъже на Стилиян Макарски./БЛИЦ