Сток Сити победи у дома Кристъл Палас с 1:0 в среща от 25-ия кръг на английската Висша лига и остави "орлите" от Лондон в зоната на изпадащите. През първото полувреме удар с глава на Бруно Мартинс Инди бе изчистен от голлинията, а след почивката Джо Алън (67) донесе победата на "грънчарите" след пас на Рамадан Соби. Така Сток Сити се изкачи на девето място с 32 точки. Кристъл Палас e предпоследен с 19 точки, като Сам Алърдайс остава с едва една победа, откакто пое лондончани.

В същото време Мидълзбро и Евертън завършиха 0:0 на „Ривърсайт” и „карамелите” от Ливърпул записаха шести пореден мач без загуба в елита. Гостите доминираха в мача, но не успяха да стигнат до гол, след като сериозни пропуски направиха Том Дейвис и Ромелу Лукаку. След почивката Лейтън Бейнс изчисти от голлинията удар с глава на капитана на домакините Бен Гибсън, преди Валдес да отрази коварен шут на Адемола Луукман. Така серията на Боро без победа достигна до 8 мача, а Евертън загуби за последно на 19 декември, когато отстъпи на Ливъррпул с 0:1 в мърсисайдското дерби. След равенството Боро е 15-и с 22 точки, а Евертън остава на седма позиция с 41 точки.