Европейският шампион Испания записа категорична победа с 4:1 при гостуването си на Швейцария в Женева в мач от Група A4 на Лигата на нациите. „Ла Роха“ игра с човек по-малко от 20-ата минута.

С този успех испанците се изкачиха до второто място във временното класиране в групата с актив от 4 точки, на две зад лидера Дания. Сърбия има 1 точка, а Швейцария – 0.

Иберийците получиха златна възможност за гол в третата минута, когато Хоселу нанесе силен удар от воле, но Грегор Кобел внимаваше и направи невероятно спасяване.

Само минута след това Испания все пак поведе, а точен бе именно Хоселу. Централният нападател получи центриране от Ламин Ямал и засече топката отблизо в десния ъгъл, разписвайки се за 0:1.

В седмата минута Бечир Омерагич прати топката във вратата на Испания от близка дистанция, но попадението му не бе признато заради игра с ръка.

В 13-ата минута Испания стигна до второ попадение, след като Нико Уилямс нанесе обещаващ удар, който Кобел спаси, но при добавката Фабиан Руис не остави шансове на вратаря – 0:2.

Едва 20 минути след началото на срещата европейският шампион остана с човек по-малко, след като Робин Льо Нормалн бе изгонен с директен червен картон.

Пет минути след това Швейцария бе много близо до връщането на един гол, но Зеки Амдуни стреля в напречната греда от пряк свободен удар.

В 41-вата минута „кръстоносците“ все пак върнаха едно попадение, след като Бреел Емболо отклони центриране от корнер към Амдуни, който необезпокояван отбеляза за 1:2.

В 49-ата минута късметът отново обърна гръб на Швейцария, след като Амдуни отново прати топката във вратата, но голът не бе признат, тъй като преди това топката бе напуснала терена.

В 77-ата минута Испания уби интригата с трето попадение. Вратарят Давид Рая изрита силно топката към Феран Торес, който пусна за Фабиан Руис, а той отблизо вкара за 1:3.

Три минути след това „Ла Фурия“ реализира и четвърто попадение. Хоселу пусна дълъг пас по въздух за Феран, който плъзна топката по диагонал в долния десен ъгъл за крайното 1:4.

В мач от Група C1 Швеция постигна лесен успех с 3:0 над Естония. Виктор Гьокереш отбеляза два гола, съответно в 30-ата и 44-ата минута, а между тях се разписа и Александър Исак в 40-ата.