Алавес се класира за финала за Купата на краля. Скромният тим победи Селта с 1:0 в мач реванш от полуфиналите и след 0:0 в първата среща елиминира съперника.

В герой за „синьо-белите“ се превърна Едгар Мендес, който вкара единственото попадение в 82-ата минута на двубоя.

Резервата на домакините, появил се на терена само 3 минути по-рано, овладя съобразително една свалена топка, проби на скорост към наказателното поле, излезе сам срещу стража на Селта и хладнокръвно го преодоля за 1:0.

Реферът Антонио Лахос даде шестминутно продължение, въпреки което домакините успяха да съхранят преднината си. Празненствата на „Мандисороса“ след последния съдийски сигнал бяха като след спечелен трофей. Над стадиона небето беше огряно от заря, а на терена всички в синьо и бяло празнуваха бурно с феновете.

Финалът за Купата е на 27 май срещу Барселона.