Под ръководството на новия си треньор Абелардо Фернандес Алавес победи с 3:2 при гостуването си на новака Жирона в последна среща от 14-ия кръг на Примера дивисион и се отлепи от дъното на временното класиране.

През първата част нямаше попадения, а след почивката съперниците си устроиха истински голов спектакъл. Каталунският тим взе сериозен аванс в рамките на три минути с попадения на уругваеца Кристиан Стуани (59) след пас на Муниеса и Хуанпе (62) след асистенция на Борха Гарсия. Гостите обаче стигнаха до пълен обрат след хеттрик на Ибай Гомес (71, 87-дузпа, 90+3), разписал се в последните секунди след подаване на Мунир.

След третата си победа за сезона Алавес е предпоследен с 9 точки, оставяйки на дъното Малага с една по-малко. Жирона е на 12-а позиция с 19 точки.