В 34-ата минуита Луис Суарес изведе домакините от Аякс напред в резултата, след като преодоля по безапелационен начин вратаря на “артилеристите” Амуня. В 36-ата минута пък Клаас Ян Хунтлаар отново напомни, че е голмайстор на Аякс, като вкара за 2:0. След почивката в рамките на последните 25 минути воденият от френския мениджър тим на Арсенал обърна нещата напълно в своя полза. Обратът започна с гол на Емануел Адебайор в 67-ата минута, когато той получи перфектен извеждащ пас от Ебуе и след това излъга стража на домакините Стекеленбург за 1:2. В 75-ата минута датчанинът Никлас Бенднер реализира за 2:2 след асистенция на Адебайор, който пък с втория си гол в 83-ата минута донесе успеха за “топчиите” с 3:2. В другата среща от турнира за Купата на Амстердам Интер и Севиля завършиха при резултат 0:0.  /БЛИЦ