Арсенал победи Ливърпул с 2:1 при гостуването си на "Анфилд" от 16-ия кръг на Висшата лига, въпреки че изоставаше в резултата близо половин час преди последния съдийски сигнал.

Така "топчиите" продължават да са близо до първото място, като в момента заемат третата позиция с 31 точки и имат с три по-малко от втория Манчестър Юнайтед (с 34) и 6 от лидера Челси (с 37). Отборът на Арсен Венгер обаче е с мач по-малко. След шестата загуба от началото на сезона във Висшата лига Ливърпул вече е далеч от челото, заемайки седмата позиция с 24 точки.

"Мърсисайдци" надиграха "артилеристите" преди почивката и заслужено стигнаха до гол. Дирк Кайт се разписа в 41-ата минута, но с попадения на Глен Джонсън - автогол в 50-ата и на Андрей Аршавин Арсенал стигна до пълния обрат. /БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 16 КРЪГ

От 12 декември (събота)
Сток Сити – Уигън 2:2
0:1 Емерсон Бойс (15), 1:1 Тунджай Санлъ (37), 1:2 Мейнор Фигероа (72), 2:2 Райън Шоукрос (74)

Бирмингам – Уест Хям 1:0
1:0 Лий Бойър (52)

Болтън – Манчестър Сити 3:3
1:0 Иван Класнич (12), 1:1 Карлос Тевес (28), 2:1 Гари Кейхил (44), 2:2 Мика Ричардс (45), 3:2 Иван Класнич (53), 3:3 Карлос Тевес (77)

Бърнли – Фулъм 1:1
0:1 Боби Замора (50), 1:1 Уейд Елиът (60)

Челси – Евертън 3:3
0:1 Петър Чех (12-автогол), 1:1 Дидие Дрогба (18), 2:1 Никола Анелка (23), 2:2 Якубу Айегбени (45), 3:2 Дидие Дрогба (59), 3:3 Луис Саха (64)

Хъл Сити – Блекбърн 0:0

Съндърланд – Портсмут 1:1
1:0 Дарън Бент (23), 1:1 Юнес Кабул (90)

Тотнъм – Уулвърхемптън 0:1
0:1 Кевин Дойл (3)

Манчестър Юнайтед – Астън Вила 0:1
0:1 Габриел Агбонлахор (21)