Арсенал надви гостуващия Лестър с 2:0 в среща от 29-ия кръг на английската Висша лига и се изкачи на четвърто място във временното класиране.

"Артилеристите" поведоха още в 11-ата минута, когато след центриране от корнер Томас Партей засече с глава топката на близката греда и я прати във вратата на Каспер Шмайхел.

"Артилеристите" имаха инициативата и след това, а около четвърт час след началото на второто полувреме Александре Лаказет (59-дузпа) бе точен от бялата точка и удвои преднината им. Шест минути след това Харви Барнс едва не се разписа от няколко метра, като само навременната намеса на Трипиър лиши Лестър от гол.

Осем минути преди края резервата Смит Роу бе изведен на добра позиция, но изстрелът му по диагонал срещна тялото на Шмайхел.

След успеха си "топчиите" събраха 51 точки и се завърнаха на четвърта позиция пред Манчестър Юнайтед, който е с точка по-малко и три мача повече. "Лисиците" са 12-и с 33 точки.