Аржентина победи Индонезия с 2:0 в контрола от турнето на световния шампион в Азия.

Леандро Паредес откри резултата в 38-мата минута с мощен изстрел от над 30 метра (1:0). Крайния резултат оформи Ромеро с глава след центриране на Ло Селсо 10 минути след началото на втората част (2:0).

Феновете по трибуните останаха разочаровани заради липсата на терена на голямата звезда Лионел Меси, който заедно с още няколко титуляри, бе оставен да почива след дългия сезон.

Въпреки сериозни ротации, Аржентина не срещна големи затруднения срещу намиращия се на 149-о място в ранглистата на ФИФА тим на Индонезия. Домакините определено се представиха добре до почивката, но след това се пречупиха.

Най-опасни световните шампиони изглеждаха в последния половин час на двубоя, като това се дължеше и на включването в игра на 18-годишния Алехандро Гарначо. Нападателят на Манчестър Юнайтед бе близо до гола в няколко ситуации, но така и не успя да постигне дебютното си попадение със синьо-белия екип във втория си двубой за тима.