Перу записа първата си победа в група „В“ на Копа Америка, след като се наложи с 2:1 над Колумбия. Успехът дойде благодарение на автогол на Йери Мина през второто полувреме. Така “инките“ записаха първата си победа над “лос кафетерос“ в последните 11 мача.

Перу, който игра финал на предишното издание на Копа Америка, но спечели само две от следващите си 12 срещи, започна добре на терена в Гояния. Серджио Пена се разписа в 17-ата минута, когато беше точен при добавката на удар на Йошимар Йотун, който се отби от гредата.

Попадението сложи край на серията на Колумбия от седем мача на Копа Америка без допуснат гол. „Лос Кафетерос“ обаче заслужено стигнаха до изравнително попадение осем минути след почивката. Мигел Борха беше точен от дузпа, която сам спечели минута по-рано.

В 64-ата минута Перу изпълни корнер, топката се отби в гърдите на Йери Мина и тупна зад голлинията. Вратарят Давид Оспина успя бързо да я избие, но съдията Естебан Остоич (Уругвай) зачете попадението.

Победата изкачи Перу на трето място в класирането на група „В“ с три точки от два мача, на една зад Колумбия, която е изиграла една среща повече. Лидер е Бразилия с максимален актив от шест точки. По-рано Венецуела излезе на четвърто място с два пункта след равенството 2:2 с Еквадор, който е последен с една точка. За четвъртфиналите се класират първите четири отбора в групата.

КОЛУМБИЯ – ПЕРУ 1:2
0:1 Пеня (17), 1:1 Борха (53-дузпа), 1:2 Мина (64-автогол)

Колумбия: Оспина, Медина (81-Морелос), Тесийо, Мина, Санчес, Куадрадо, Кардона (70-Чара), Перес (60-Куеяр), Бариос, Сапата (61-Муриел, Борха

Перу: Гайесе, Корсо, Рамос, Кайенс, Лопес, Йотун, Куева (90+2-Гарсия), Карийо, Тапиа, Пеня (83-Картахена), Лападула (83-Оменьо)