Уникалната атмосфера по трибуните на “Сантиаго Бернабеу” вдъхнови домакините в началните минути и наистина “кралският клуб” поведе с 1:0. В 15-ата минута Серхио Рамос успя да се измъкне от опеката на Ерик Абидал и центрира отдясно чудесно точно на главата на Гонсало Игуайн и аржентинецът от непосредствена близост матира Виктор Валдес за 1:0. От тук насетне обаче гостите от Барселона взеха напълно инициативата и в следващите пет минути направиха пълен обрат. Първо в 18-ата минута Лионел Меси финтира Серхио Рамос и подаде към Тиери Анри, който с премерен диагонален удар изравни отблизо за 1:1. След още 120 секунди игра пък при изпълнение на пряк свободен удар почти на границата на наказателното поле отдясно на вратата, пазена от Касияс, Шави намери непокрития Карлес Пуйол, който с глава вкара за 1:2.

До края на полувремето уникални пропуски за “каталунците” направиха Лионел Меси и Тиери Анри, но представилият се с чудесни отразявания Икер Касияс не можа да направи нищо, за да предотврати третия гол във вратата си, а той падна в 35-ата минута. Тогава Ласана Диара допусна фатална грешка, топката му бе отнета от Шави, който моментално подаде към Лионел Меси. Аржентинецът, останал за пореден път сам срещу Касияс, не сгреши за 1:3. До края на тази първа част Барса можеше и да увеличи преднината си, но перфектно изпълнен пряк свободен удар от 30 метра на Дани Алвеш бе отразен с вещина от Касияс.

След почивката картината на терена не се промени особено, като още в 48-ата минута Андрес Иниеста направи смешен Фабио Канаваро, но ударът му от 17 метра не намери очертанията на вратата. Малко по-късно пък Меси се подигра с другия централен бранител на “белия балет” Кристоф Метцелдер, но и ударът на аржентинеца не бе точен. В 56-ата минута Реал Мадрид намали резултата до 2:3, след като Ариен Робен центрира от пряк свободен удар отдясно, а Серхио Рамос се извиси над всички и с глава прати топката в мрежата зад Валдес за втори път. Това обаче допълнително подразни гостите от Барселона и те се развихриха максимално до края на мача. В 58-ата минута Анри бе изведен чудесно от Шави и французинът елегантно прокара топката покрай Касияс за 2:4.

Тук Реал Мадрид изпадна в нокдаун и просто не знаеше какво да направи. В 75-ата минута поредната асистенция на Шави този път намери Меси, който изчака докато Касияс падне на тревата в опит да предотврати удара на аржентинеца, и едва след това прати топката в мрежата на домакините за 2:5. В 83-ата минута бе забит и последния пирон в ковчега на Реал Мадрид, след като бранителят на “каталунците” се възползва от неразбирателство между Канаваро и Касияс и чукна топката във вратата за крайното 2:6. Това бе и гол номер 100 за Барселона този сезон. До края мачът просто се доиграваше.

Така след победата си Барселона има аванс от 7 точки пред Реал Мадрид и, въпреки че до края на шампионата остават още 4 кръга, то “каталунците” на практика вече си осигуриха шампионската титла в Примера дивисион, след като “кралският клуб” печелеше отличието в последните 2 сезона. /БЛИЦ

Реал Мадрид – Барселона 2:6
1:0 Игуаин (15), 1:1 Анри (18), 1:2 Пуйол (20), 1:3 Меси (35), 2:3 Рамос (56), 2:4 Анри (58), 2:5 Меси (75), 2:6 Пике (83)

Реал Мадрид: Икер Касийяс, Серхио Рамос (72 Рафаел ван дер Ваарт), Фабио Канаваро, Габриел Хайнце, Кристоф Метцелдер, Фернандо Гаго, Ласана Диара, Марсело (58 Клаас Ян Хунтелаар), Ариен Робен (79 Хавиер Гарсия), Раул Гонсалес Бланко, Гонсало Игуаин
Старши треньор: Хуанде Рамос

Барселона: Виктор Валдес, Жерард Пике, Карлес Пуйол, Даниел Алвеш, Ерик Абидал, Шави Ернандес, Андрес Иниеста (85 Боян Къркич), Яя Туре (86 Серхи Бургос), Самуел Ето*о, Лионел Меси, Тиери Анри (62 Сейду Кейта)
Старши треньор: Хосеп Гуардиола

Жълти картони: Рамос, Марсело (Реал Мадрид), Пуйол, Дани Алвеш (Барселона)
Главен съдия: Ундиано Майенко